Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Per parą patvirtintas 21 koronaviruso atvejis – daugiausia per mėnesį

Lietuvoje per parą patvirtintas 21 koronavirusinės infekcijos atvejis – BNS skaičiavimais, tai didžiausias dienos rodiklis per pastarąjį mėnesį.

„Per vakar parą patvirtintas 21 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis“, – rašoma Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) pranešime. 

Didžioji dalis naujų atvejų – 16 – susiję su židiniu Kauno transporto įmonėje, kur susirgo tolimųjų reisų vairuotojai iš Uzbekijos. 

Sveikatos specialistai sako, kad dirbti į įmonę „Hegelmann Transporte“ atvykę asmenys koronavirusu greičiausiai užsikrėtė savo šalyje.

„Gali būti dvi versijos, bet mes šiuo atveju laikomės pirmosios versijos, kad visi atvejai atvyko jau užsikrėtę Uzbekijoje, nes jie susirgo inkubacinio periodo laike“, – žurnalistams sakė NVSC atstovė Rolanda Lingienė.

Šiuo metu vienas iš užsikrėtusiųjų iš Uzbekijos atvykusių asmenų gydomas Kauno klinikinėje ligoninėje, kiti yra izoliuoti Abromiškių reabilitacijos ligoninėje.

Reaguodamas į šią situaciją, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis pasiūlė sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai numatyti privalomą iš trečiųjų šalių atvykusių asmenų testavimą dėl koronaviruso.

Klaipėdoje koronavirusas nustatytas tolimųjų reisų vairuotojui, atvykusiam iš Ukrainos, Vilniaus apskrityje – iš Ispanijos, Barselonos, grįžusiam žmogui. Dar keli atvejai patvirtinti Vilniuje, Šalčininkų rajone, Marijampolės apskrityje, dėl jų atliekamas tyrimas.

Dėl vieno iš atvejų numatoma ištirti lopšelio-darželio „Karuselė“ Vilniuje darbuotojus, nes jį lanko vaikas yra iš šeimos, kurioje nustatyta infekcija.

Iki šiol Lietuvoje mirė 79 žmonės, patvirtinta beveik 1900 atvejų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us