Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Pradedami arseno kilmės vandenyje tyrimai aptarti pačioje vandenvietėje

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika ir Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) direktorius Giedrius Giparas vakar apsilankė Šienlaukio vandenvietėje Raseinių rajone, kur pradėtas gręžti giluminis tiriamasis gręžinys arseno kilmei požeminiame vandenyje nustatyti.

Arseno kilmės tyrimus šiame rajone, be Šienlaukio vandenvietės, LGT atliks ir Ražaitėlių vandenvietėje. Abiejose iš viso bus išgręžti 9 tiriamieji gręžiniai, iš jų – po vieną giluminį.

Ministras Šienlaukio vandenvietėje su LGT direktoriumi aptarė pradėtuosius arseno kilmės tyrimus. Iš gręžinių paimti mėginiai bus gabenami į Lietuvos ir užsienio laboratorijas.

Vertinant galimus požeminio vandens taršos šaltinius, dviejų kilometrų spinduliu bus inventorizuoti potencialūs taršos židiniai, ištirta artimiausių šachtinių šulinių gruntinio vandens kokybė, atlikti senos ir naujos kartos pesticidų laboratoriniai tyrimai. Inventorizuojant potencialius taršos židinius, bus renkama informacija ir apie anksčiau šioje vietoje buvusius objektus – naftos bazės, technikos kiemus, pesticidų ir trąšų sandėlius, nelegalias pesticidų ir kritusių galvijų užkasimo vietas.

Arseno požeminiame vandenyje Raseinių rajone aptikta 2017 m., kai vertinant vandens išteklius Ražaitėlių ir Šienlaukio vandenvietėse buvo nustatyta, kad šio toksinio elemento koncentracija geriamajame vandenyje viršija didžiausią leidžiamą koncentraciją daugiau nei keturis kartus.

Padidintos arseno koncentracijos vėliau aptiktos ir kituose rajonuose. Ištyrus iš individualių gręžinių paimtus požeminio vandens mėginius, Lazdijų, Vilkaviškio, Marijampolės ir Jurbarko rajonų savivaldybėse taip pat išaiškintos naujos anomalijos.

Praėjusių metų pabaigoje įsigaliojo teisės aktų pakeitimai, įpareigojantys ištirti arseno koncentracijas naujų individualių gręžinių vandenyje prieš pradedant jį naudoti. Gauti rezultatai rodo, kad artimos arba didesnės už leistiną normą arseno koncentracijos, be minėtųjų rajonų, nustatytos Alytaus, Kaišiadorių, Kauno, Kelmės, Panevėžio, Vilniaus ir kitų rajonų savivaldybėse.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us