Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Pusė naujų koronaviruso atvejų nustatyta Kauno apskrityje

Trys iš šešių naujų koronaviruso atvejų nustatyti Kauno apskrityje, ketvirtadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Trys nauji koronaviruso atvejai nustatyti Kauno apskrityje, du – Vilniaus, vienas – Klaipėdos“, – BNS sakė NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Pasak jos, Kaune du atvejai nustatyti koronaviruso židiniu tapusioje logistikos bendrovėje „Hegelmann Transporte“ – infekcine liga užsikrėtė vairuotojas ir instruktorė, vykdžiusi mokymus. NVSC atstovės teigimu, abu asmenys užsikrėtė Lietuvoje nuo iš Uzbekijos atvykusių tolimųjų reisų vairuotojų.

„Instruktorė iš pradžių nebuvo pateikta kaip didelės rizikos sąlytį turėjęs asmuo. Užkrečiamuoju laikotarpiu moteris sąlytį turėjo su 12 asmenų, su septyniais iš jų – darbe“, – teigė ji.

Iš viso šioje įmonėje nustatyta 19 ligos atvejų.

„Pradžioje skaičiavome, kad užsikrėtusiųjų turėtų būti 20, tačiau sutikslinome duomenis ir pamatėme, jog vienam iš užsikrėtusių uzbekų testas atliktas du kartus, o mes tai traktavome kaip du skirtingus atvejus“, – aiškino R. Lingienė. 

Kauno apskrityje užsikrėtimas taip pat nustatytas sporto treneriui.

„Jis liepos 11 dieną pajuto simptomus, liepos 14 dieną kreipėsi į ligoninę. Pirminiais duomenimis, sąlytį turėjo 16 asmenų“, – teigė NVSC Vilniaus departamento direktorė.

Dar du atvejai fiksuoti Vilniuje. Anot R. Lingienės, apie vieną iš jų trečiadienį pranešė pati įmonė – koronavirusas nustatytas „Maximos“ sandėlio apsaugos darbuotojui.

„Kitas atvejis Vilniaus apskrityje – koronavirusu užsikrėtė Vilniaus oro uosto darbuotojas. Jis sąlyčio su keliautojais neturėjo. Tai administracijos darbuotojas“, – sakė ji.

NVSC atstovės teigimu, darbe nustatyti trys sąlytį turėję asmenys, artimoje aplinkoje – dešimt, penki iš jų – šeimoje.

Jos teigimu, šeštasis atvejis patvirtintas Klaipėdoje – susirgo įmonės „S. Jurkus ir partneriai“ kasininkė. Pats užsikrėtęs asmuo visuomenės sveikatos specialistams teigė, kad liepos 4 dieną lankėsi Gariūnų turguje, tačiau daugiau duomenų kol kas NVSC neturi.

Ketvirtadienio duomenimis, koronavirusu iš viso Lietuvoje užsikrėtė 1901 žmogus, tebeserga 217 žmonių, 1593 – pasveiko, 107 asmenys yra izoliacijoje.

Nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 12 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us