Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Vyriausybė ragina gydymo įstaigas atnaujinti paslaugas, žada peržiūrėti ribojimus

Premjeras Saulius Skvernelis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina gydymo įstaigas atnaujinti paslaugas ir žada, kad bus peržiūrimi joms taikomi užkrečiamųjų ligų kontrolės reikalavimai.

„Jei normaliai dirbti trukdo ministerijos, kitų institucijų nurodymai, galbūt pertekliniai reikalavimai – juos reikia panaikinti. Ypač jei tie reikalavimai buvo aktualūs karantino metu, o ne dabar“, – ketvirtadienio vakarą feisbuke rašė S. Skvernelis.

Sveikatos apsaugos ministerija penktadienį pranešė, kad jei paslaugų teikimo sutrikimai išliks iki rugsėjo 1 dienos, gali būti atsisakyta vienos dvyliktosios mokėjimo gydymo įstaigoms, siekiant kompensuoti dėl sumažėjusių paslaugų apimčių patiriamus nuostolius, ir pereita prie mokėjimo už faktiškai suteiktas paslaugas.

Taip pat artimiausiu metu bus peržiūrėti ir užkrečiamųjų ligų kontrolės reikalavimai įstaigoms, sprendžiama dėl tolesnio savivaldybių karščiavimo klinikų darbo.

„Karantino šalyje nebėra, gyvenimas pamažu grįžta į įprastą rimtą, nors koronavirusas niekur nedingo, saugotis reikia ir toliau, bet paslaugas pacientams teikti būtina. Juk žmonės negali likti be gydymo paslaugų, jos būtinos. Tad šalies savivaldybės ir joms priklausančios gydymo įstaigos turi padaryti viską, kad pacientai gautų kuo daugiau paslaugų ir jos būtų atnaujinamos kuo greičiau“, – pranešime cituojamas A. Veryga. 

Šiuo metu gydymo įstaigoms siekiant kompensuoti nuostolius, kuriuos jos patyrė dėl sumažėjusio pacientų srauto, kas mėnesį mokama viena dvyliktoji sumos, kurią jos gaudavo prieš karantiną.

Vis dėlto sveikatos priežiūros įstaigos, norinčios išlaikyti tokį finansavimą, liepą turi būti atnaujinusios ne mažiau kaip 70 proc. stacionarinių ir ne mažiau kaip 80 proc. ambulatorinių paslaugų apimčių.

Nuo birželio 8 dienos įstaigoms įsigaliojo reikalavimas pradėti teikti planines paslaugas, o to nepadariusioms apmokama tik tiek, kiek realiai tą mėnesį suteikta paslaugų.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, šių metų birželį apsilankymų pas šeimos gydytoją buvo beveik 60 proc. mažiau nei tą patį mėnesį pernai. Beveik 68 proc. paslaugų mažiau suteikta viešosiose sveikatos priežiūros įstaigose, privačiose – 45 proc. mažiau.

Gydytojų specialistų konsultacijų birželį, palyginti su pernai tuo pačiu metu, ligoninėse suteikta 42 proc. mažiau, poliklinikose – beveik 47 proc. mažiau. Privačiose sveikatos priežiūros įstaigose skirtumas buvo mažesnis – 29 procentai.

Birželį daugiau kaip 80 proc. stacionarinių paslaugų apimčių atnaujinusios buvo 14-a šalies ligoninių. 70–80 proc. paslaugų apimčių pasiekė 19 ligoninių, 50–70 proc. – 26, o devynios ligoninės teikė mažiau nei pusę stacionarinių paslaugų.

Sveikatos apsaugos ministerija penktadienį taip pat pranešė, kad iki rugpjūčio 31 dienos planuojama patvirtinti naują ambulatorinių paslaugų teikimo nuotoliniu būdu ir jų apmokėjimo tvarką iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF). Vyriausybėje sutarta, kad bus pateikti konkretūs pasiūlymai, kaip užtikrinti, kad operatyviau veiktų skambučių centrai, kai pacientai skambina registruotis vizitams pas gydytojus.

Bus organizuojami susitikimai ir su savivaldybių atstovais, siekiant paskatinti savivaldybes imtis priemonių, kad joms pavaldžios gydymo įstaigos aktyviai atnaujintų paslaugų teikimą.

Registrų centrui pavesta sudaryti technines galimybes, kad visos gydymo įstaigos iki rugsėjo 1 dienos prisijungtų prie Išankstinės pacientų registracijos informacinės sistemos, o tai medikams palengvintų darbą.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, pasibaigus karantinui gydymo įstaigoms liko tokie papildomi reikalavimai kaip patalpų valymas ir dezinfekcija po kiekvieno paciento apsilankymo, draudimas teikti paslaugas vienu metu keliems pacientams susisiekiančiuose kabinetuose, virusinės infekcijos simptomus turinčių pacientų srauto atskyrimas nuo likusiųjų, darbas pamainomis bei rekomendacijos visus tyrimus pacientui atlikti vienu metu ir prioriteto teikimas nuotolinėms paslaugoms.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us