Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Šoktelėjęs sergamumas koronavirusu siejamas su žmonių kelionėmis

Paskutiniu metu išaugęs sergamumas koronavirusu siejamas su įvežtiniais atvejais, kai ligą parsiveža užsienyje keliavę asmenys, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė.

„Įvežtiniai yra atvejai ir tie įvežtiniai atvejai jau duoda papildomai: iš Kroatijos įvažiavo du, abu sergantys, yra vienas sąlytį turėjęs jau sergantis. Tai kelionės taip pat daro tą juodą darbą“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus patarėja Biruta Zdanevičienė.

Ji sakė, kad sakyti, jog tai – beprasidedanti antroji koronaviruso banga, negalima, nes dar visiškai nesibaigė pirmoji – nebuvo periodo, kad Lietuvoje nebūtų registruota naujų atvejų.

„Dar antros bangos mes laukiame vėliau“, – sakė NVSC atstovė.

Sveikatos apsaugos viceministrės Kristinos Garuolienės teigimu, nors pastebimas atvejų padaugėjimas, situacija šalyje yra kontroliuojama.

„Nors savaitgalį registruoti 32 atvejai, tačiau situacija yra stebima ir kontroliuojama, nes daugelis atvejų yra susiję arba su jau nustatytais protrūkiais, arba yra įvežtiniai ir, kaip minėjome, tai yra daugiausia iš užsienio, iš kelionių grįžę asmenys“, – sakė K. Garuolienė.

Ji pabrėžė, kad Lietuvos sergamumo rodiklis, praėjusio penktadienio duomenimis siekiantis 2,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų, lyginant su kitų šalių, yra gana mažas.

„Vis tiek mes išliekame prie tų šalių, kur sergamumo rodikliai yra vieni mažiausių“, – kalbėjo viceministrė.

Ji priminė, jog Vyriausybė yra nusprendusi privalomo kaukių dėvėjimo sugrąžinimą svarstyti tuo atveju, jei šis rodiklis pasiektų penkis atvejus 100 tūkst. gyventojų.

Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Loreta Ašoklienė sakė, jog registruojami naujų atvejų skaičiai verstų sunerimti tuo atveju, jeigu jie būtų pavieniai, o ne susiję su protrūkiais.

„Jeigu tie patys 15 ar 17 atvejų būtų nesusieti, visiškai tokie išsibarstę, be abejonės, ir pas mus to nerimo būtų žymiai daugiau“, – kalbėjo L. Ašoklienė.

Jos vertinimu, esama situacija skatina skirti didesnį dėmesį ir įdėmiai ją stebėti, tačiau ją reikėtų vertinti kaip pirmosios koronaviruso bangos tęsinį.

„Kol kas mes ruošiamės antrajai bangai, labai tikėtina, kad ji bus, bet tiksliai pasakyti kada, kokia ji bus, šiai dienai tikrai yra per sudėtinga“, – sakė L. Ašoklienė.

Nuo birželio 1 dienos, Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje užfiksuoti 75 įvežtiniai koronaviruso atvejai.

Per praėjusią parą registruota 15 naujų atvejų, bendras susirgimų skaičius Lietuvoje siekia 1947.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us