Raseinių naujienų portalas

Kita

Per pirmą pusmetį sulaikyta daugiau kontrabandinių cigarečių nei pernai per visus metus

Per pirmą šių metų pusmetį sulaikyti 9 mln. kontrabandinių cigarečių pakelių, kai pernai per visus metus buvo sulaikyta milijonu mažiau, pirmadienį pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba.

93 proc. šiemet sulaikytų cigarečių – baltarusiškos, tarp jų – apie 7 proc. mėtinės. 

Muitinės kriminalinės tarnybos teigimu, per pirmą šių metų pusmetį sulaikyta tris kartus daugiau nelegalių rūkalų nei ankstesniais metais per tą patį laikotarpį.

Padidėjo ir dėl tabako gaminių kontrabandos pradėtų ikiteisminių tyrimų skaičius. Muitinės kriminalinėje tarnyboje per pusmetį pradėti 159 ikiteisminiai tyrimai.

Didesnę jų dalį – 70 – sudaro tyrimai dėl narkotikų kontrabandos, 45 atvejais pradėti tyrimai ir dėl cigarečių ar tabako kontrabandos.

Didžioji dalis nelegalių cigarečių sulaikyta prie sienos su Baltarusija – čia muitininkams įkliuvo 60 proc. rūkalų, kai pernai tuo pat metu čia sulaikyta 17 proc. kontrabandos.

Likusios cigaretės sulaikytos jau šalies viduje – 23 proc., arba pasienyje su Lenkija – 17 proc. Prie sienos su Latvija ar Rusija tabako gaminių nesulaikyta.

Beveik visi šešėliniai rūkalai – 93 proc. – buvo baltarusiškos kilmės, daugiausia tai Gardino „Neman“ fabrike gaminamos cigaretės „Minsk“, „Fest“, „NZ“ ir „Queen“.

Bendra muitinės pareigūnų šiemet sulaikytų cigarečių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – beveik 33 mln. eurų.

Nuo šių metų balandžio Baltarusijoje cigaretės nežymiai pabrango, tačiau pakelis populiariausių cigarečių „Fest“ ar „NZ“ ten vis dar tebekainuoja apie 0,4-0,5 euro.

Lietuvoje su privalomais sumokėti mokesčiais toks pakelis kainuoja apie 3,48 euro, o Lietuvos juodojoje rinkoje tokių cigarečių kaina šoktelėjo iki maždaug 1,7 euro.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us