Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Sodra: 200 eurų išmokos pensininkams bus išmokėtos rugpjūtį

Rugpjūtį, kaip ir planuota, „Sodra“ išmokės valdžios pažadėtas 200 eurų vienkartines išmokas pensininkams ir neįgaliesiems – jiems bus išmokėta apie 180 mln. eurų, trečiadienį pranešė „Sodra“.

„Sodros“ direktorės pavaduotoja Violeta Latvienė sako, kad dėl išmokų kreiptis į „Sodrą“  nereikia – pinigai bus išmokami taip pat, kaip ir pensijos.    

„Visi gyventojai, turintys teisę į vienkartinę išmoką, jos sulauks iki rugpjūčio mėnesio pabaigos kartu su įprastomis išmokomis arba atskiru mokėjimu“, – sakė V.Latvienė. 

Vienkartines išmokas gaus visi senatvės pensininkai, išankstinės pensijos, netekto darbingumo (invalidumo), našlių ir našlaičių bei maitintojo netekimo, taip pat ištarnauto laiko ar kompensacijos už ypatingas darbo sąlygas, įvairių rūšių šalpos bei bei socialinių pensijų ir šalpos kompensacijų gavėjai. 

Žmonėms, gaunantiems kelias pensijas, bus skiriama viena išmoka. Didžioji dalis žmonių išmoką gaus iki rugpjūčio pabaigos.

Tiems gyventojams, kurie pensijas ar kitas socialines išmokas pradės gauti rugsėjo–gruodžio mėnesiais, išmoka bus išmokėta tą patį mėnesį, bet ne vėliau kaip gruodį.  

Vyriausybės siūlymui išmokėti 200 eurų vienkartines išmokas socialiai pažeidžiamoms grupėms Seimas pritarė gegužės pradžioje. Valdantieji teigė, kad tai paskatins vartojimą bei iš dalies kompensuos rizikos grupės žmonių per karantiną patirtus finansinius praradimus. 

Premjeras Saulius Skvernelis yra sakęs, kad rizikos grupės žmonės dėl apribojimų negalėjo gyventi įprasto gyvenimo.

Prezidentas Gitanas Nausėda siūlė paramą išmokėti anksčiau nei vasaros pabaigoje. Prezidentas taip pat pripažino, kad valdančiųjų numatyta išmokų skyrimo data „praktiškai visiškai papuola prie rinkimų slenksčio“.

Seimo opozicija siūlė šias išmokas didinti iki 300-375 eurų ir pinigus išmokėti per keturis mėnesius nuo birželio, bet valdantieji tikino, kad anksčiau išmokėti pinigų negalima dėl techninių apribojimų.

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us