Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Vyriausybė trečiadienį ketina grąžinti reikalavimą dėvėti kaukes uždarose patalpose

Vyriausybė trečiadienį ketina grąžinti reikalavimą dėvėti kaukes prekybos vietose ir viešajame transporte, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą. 

Tam pirmadienį preliminariai pritarė Vyriausybės komitetas, atsakingas už koronaviruso krizės valdymą. 

„Mes matome, kad tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje susirgimų skaičius didėja, siūlysime pataisyti nutarimą ir įvesti keletą papildomų reikalavimų – viešose uždarose vietose dėvėti kaukes ir laikytis kitų reikalavimų“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Anot jo, kaukes būtų privaloma dėvėti prekybos centruose, viešajame transporte.

„Kol kas mes siūlysime dėvėti kaukes tik uždarose patalpose, tai būtų viešasis transportas, prekybos centrai, parduotuvės, kur yra didesnis žmonių kiekis. Taip pat svarstysime apie kitas alternatyvas, bet galutinį sprendimą priimsime trečiadienio posėdyje“, – pažymėjo ministras.

„Delsti nėra ko, matome, kad susirgimų skaičius didėja ir mums reikia imtis ryžtingų priemonių, nes jei elgsimės kitaip ir nieko nedarysime, susirgimų skaičius gali išaugti ir turėsime uždarinėti verslą, ko mes tikrai nedarysime. Ekonomika turi gyvuoti, darbo vietos turi likti, žmonės turi dirbti, eiti į darbą, todėl mums reikia išmokti gyventi su apsaugos priemonėmis“, – kalbėjo E. Jankevičius.

Pasak ministro, Vyriausybei trečiadienį priėmus sprendimą dėl privalomų kaukių grąžinimo, pakeitimai galėtų įsigalioti nuo ketvirtadienio.

Ministras taip pat minėjo, kad kaip atskiras kriterijus priimant sprendimus dėl saugumo priemonių bus įvestas neaiškios kilmės COVID-19 infekcijos užkrato skaičius.

„Taip pat planuojama įvesti papildomą kriterijų dėl kaukių dėvėjimo – kai susirgimų skaičius nenustatytas, iš kurio šaltinio, jei neturime tikslios informacijos, kaip žmogus užsikrėtė, jei  tokių atvejų didės ir jie pasieks tam tikrą ribą, tai būtų įvesta kaip papildomas kriterijus“, – sakė E. Jankevičius.

Apsauginių veido kaukių dėvėjimas šalyje buvo privalomas tam tikru metu per karantiną, šį pavasarį įvestą dėl koronaviruso grėsmės.

Šiuo metu kaukės yra rekomenduojamos.

Praėjusią parą Lietuvoje buvo patvirtinta 11 naujų koronaviruso atvejų, bendras infekcija per pandemiją užsikrėtusių žmonių skaičius išaugo iki 2019.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us