Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Atnaujintos ir sustiprintos aplinkos apsaugos inspektorių kompetencijos

Baigėsi mėnesį trukę Aplinkos ministerijos organizuoti mokymai Aplinkos apsaugos departamento (AAD) inspektoriams, kaip naudotis Vieninga gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacine sistema (GPAIS).  

Vykstant AAD darbuotojų kaitai ir keičiantis teisiniam reguliavimui, kilo poreikis atnaujinti ir sustiprinti inspektorių kompetencijas. Daugiau kaip 160 inspektorių iš visų AAD teritorinių padalinių gilino žinias ir tobulino praktinius įgūdžius, kaip naudotis GPAIS funkcionalumais. AAD, vykdydamas aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės funkcijas, kontroliuoja, ar tinkamai tvarkoma gaminių, pakuočių ir atliekų apskaita, ar, kai to reikalauja teisės aktai, apskaita yra vykdoma per GPAIS, ar GPAIS yra pateikiami teisingi, teisės aktų keliamus reikalavimus atitinkantys duomenys.

Nuo 2018 m. atliekų darytojai (priklausomai nuo susidarančių atliekų kiekio ir pobūdžio), atliekų tvarkytojai, gamintojai ir importuotojai turi vykdyti atliekų susidarymo, tvarkymo, pakuočių, alyvų, transporto priemonių, elektros ir elektroninės įrangos ir apmokestinamųjų gaminių apskaitą naudojantis GPAIS. Šiuo metu sistema naudojasi per 25 tūkst. ūkio subjektų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us