Raseinių naujienų portalas

Politika

VRK svarstys saugumo priemones per Seimo rinkimus

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) trečiadienį planuoja patvirtinti tvarką, kaip koronaviruso pandemijos sąlygomis bus organizuojami Seimo rinkimai spalį.

Projektu siūloma nustatyti, kad respiratorius ar medicinines kaukes turėtų dėvėti tiek komisijos nariai, tiek stebėtojais, tiek ateinantys rinkėjai. Jei rinkėjai ateitų be asmens apsaugos priemonių, kaukės jiems būtų duodamos vietoje. 

Taip pat siūloma nustatyti, kad tarp rinkėjų eilėse būtų išlaikytas ne mažiau kaip metro atstumas, paskirstyti rinkėjų srautus, kad jie į balsavimo patalpą įeitų per vienas duris, o išeitų – per kitas, tarpusavyje nesimaišytų patalpoje.

Organizuojant balsavimą namuose siūloma, kad rinkėjas biuletenį užpildytų lauke prie durų, neiti į patalpų vidų, jei yra galimybė. Rizikos grupės rinkėjai taip pat būtų raginami atvykti ankstyvomis valandomis, kai mažesni srautai.

Rinkėjams siūloma ateinant balsuoti atsinešti savo rašymo priemonę, balsavimo patalpoje rašikliai turėtų būti dezinfekuojami po kiekvieno panaudojimo.

Pandemijos metu Seimo rinkimuose yra prailgintas išankstinio balsavimo laikas: paskelbus specialiąją situaciją balsavimas iš anksto rinkimų savaitę galėtų vykti pirmadienį, antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį.

Įprastomis sąlygomis išankstinis balsavimas vyksta dvi dienas: trečiadienį ir ketvirtadienį.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us