Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Švietimo ministras paskelbs, nuo kada ir kaip prasidės nauji mokslo metai

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius šiandien paskelbs, nuo kada ir kaip prasidės nauji mokslo metai.

„Mums rūpi, kad mokyklų bendruomenės žinotų, kokius sprendimus, rekomendacijas ir pagalbą teiksime dėl artėjančių mokslo metų“, – ministerijos pranešime teigė A. Monkevičius.

„Pavasario iššūkį įveikėme bendradarbiaudami, pasitikėdami savivaldos atstovų, mokyklų vadovų lyderyste, mokytojų sumanumu, mokinių ir jų tėvų supratingumu. Girdime jų klausimus, matome lūkesčius. Išmokome daug pamokų, todėl tikiu, kad rudeniui taip pat galime būti tinkamai pasirengę“, – teigė jis.

Tuo metu prezidentas Gitanas Nausėda šią savaitę susitikęs su Kauno regiono savivaldybių merais sakė išgirdęs pastarųjų nusiskundimų, jog savivaldybės nesulaukia pakankamai dėmesio Švietimo ministerijos dėl moksleivių pavėžėjimo, įtraukaus ikimokyklinio ugdymo ir kitų problemų.

Vyriausybėje ketvirtadienį rengiamoje spaudos konferencijoje planuojama aptarti ir kitus su ugdymo procesu susijusius klausimus, joje taip pat dalyvaus ir ministerijos Bendrojo ugdymo departamento direktorė Jolanta Navickaitė, vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė.

Visuomenės sveikatos specialistai sako, kad pagal dabartinę epidemiologinę situaciją mokslo metai galėtų prasidėti įprastai, tačiau laikantis saugumo reikalavimų.

Ministerija yra paskelbusi, kad artėjant naujiems mokslo metams rengiamasi trims scenarijams: įprastam ugdymui, mokymui nuotoliniu būdu arba derinant įprastą ugdymą su nuotoliniu.

Mokslo metai bendrojo ugdymo ir profesinėse mokyklose turėtų prasidėti rugsėjo 1-ąją, tačiau aukštųjų mokyklų pirmo kurso studentams mokslo metų pradžią rekomenduojama vėlinti dėl vėliau nei įprastai vykstančio stojimo.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us