Raseinių naujienų portalas

Vasara – atostogų metas. Kad atostogos būtų įsimintinos nepakartojamais įspūdžiais, Raseinių r. Šiluvos gimnazijos pradinių klasių mokytojos Jurga ir Nijolė suorganizavo trijų dienų vaikų vasaros poilsio stovyklą „Atraskime kartu“, kurią finansavo Raseinių rajono savivaldybė.

Stovyklos metu, mokinukai aplankė Šiaulių „Rūtos„ fabriko muziejų bei turėjo galimybę pasigaminti šokoladinių gardumynų, susipažinti su saldainių gamybos paslaptimis. Dienos pramogas pratęsėme batutų parke. Kitą dieną išvykome į Širvintų rajone esantį nepakartojamą Vikingų kaimą. Čia mokinukų laukė patyriminės veiklos lauko virtuvėje, komandinės užduotys ir savarankiškumo įgūdžių lavinimas. Vaikai buvo padalinti į daug grupelių, kuriose buvo priskirti įvairūs pasirengimo darbai – nuo grūdų malimo iki blynų kepimo ant ugnies. Dalyviai veiklose mokėsi būtinų gyvenimiškųjų įgūdžių – kūrenti laužą, naudotis peiliu, pažinti gamtoje augančius augalus. Taip pat mokinukai dalyvavo įvairiausiose senoviniuose žaidimuose ir komandinėse karybos pratybose. Pakeliui namo, aplankėme Kernavės piliakalnių kompleksą bei  Trakus. Trečiąją dieną vykome į Lietuvos sostinę – Vilnių. Čia mokinukai dalyvavo edukacinėje programoje „Mokslinis šou Atradėjas ir valgomųjų ledų gaminimas“. Vaikai ne tik stebėjo efektingus virsmus, bet ir patys dalyvavo moksliniuose eksperimentuose ir jautėsi tikrais mokslininkais. Eksperimentus darė iš skysto azoto, laikė ugnį rankoje, išbandė ledinį kvėpavimą ir t.t. Po eksperimentų, laukė nepakartojami pietūs televizijos bokšto „Paukščių takas“ restorane. Žinoma, kaip sostinė be Gedimimo pilies. Pasigrožėję Vilniaus panorama iš pilies, vykome namo.  Sustoję pakelės kavinukės pavėsinėje, atsigaivindami UAB „Siglivita“ direktorės Linos Kuzmarskienės įdėtais vaisiais, smaližiaudami gimnazijos rėmėjo Uwes  Müller saldainiais, aptarėme stovyklos veiklas, mokinukai įvardino įsimintiniausias akimirkas.

Mums, mokytojoms, nieko nėra nuostabesnio, kai matome mokinukų akyse džiaugsmo, nuostabos ugneles. Mokinukai, jų tėveliai, mes, mokytojos, tariame nuoširdų AČIŪ Raseinių rajono savivaldybei, UAB „Siglivita“ direktorei Linai Kuzmarskienei, Uwei  Müller, Raseinių r. Šiluvos gimnazijos direktoriui Rimui Puidokui, vairuotojams Arvydui Urbai  ir Antanui Čepuliui už materialinę paramą, pagalbą, palaikymą bei supratingumą.

Stovyklos vadovės Jurga Urbonavičienė ir Nijolė Petrauskienė

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us