Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Vyriausybė ketina atšaukti draudimą atvykti užsieniečiams iš COVID-19 paveiktų ES šalių

Vyriausybė pirmadienį ketina atšaukti draudimą į Lietuvą atvykti užsieniečiams iš koronaviruso itin paveiktų Europos Sąjungos (ES) šalių.

Šis klausimas bus svarstomas neeiliniame Ministrų kabineto posėdyje.

Pagal dabartinę tvarką, kai ES šalyse dviejų savaičių sergamumo koronavirusu rodiklis viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, iš šių valstybių į Lietuvą gali grįžti tik lietuviai, o užsieniečių atvykimas yra draudžiamas.

Tokia tvarka taip pat galioja Bendrijai nepriklausančiai Jungtinei Karalystei, Šveicarijai, Norvegijai, Islandijai ir Lichtenšteinui.

Jei Ministrų kabinetas pritars Vidaus reikalų ministerijos parengtam siūlymui, visų šių šalių gyventojai galėtų atvykti į Lietuvą be apribojimų, tačiau jiems galiotų saviizoliacijos reikalavimai.

„Jei visiškai drausime, greitai atsidursime situacijoje, kai nieko neįsileisime į šalį“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Šiuo metu privaloma izoliacija taikoma visiems asmenims, grįžusiems iš šalių, kur sergamumo rodiklis yra 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Nauja tvarka, be kita ko, taip pat galiotų dar kelioms mažosioms Europos šalims – Andorai, Monakui, San Marinui ir Vatikanui.

Kaip anksčiau informavo Vyriausybė, kol nebus patvirtinta nauja tvarka, galios rugpjūčio 7 dienos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimai.

Pagal juos, be jokių apribojimų į Lietuvą atvykti galima užsieniečiams iš Jungtinės Karalystės, Slovėnijos, Lichtenšteino, Danijos, Vokietijos, Airijos, Slovakijos, Italijos, Graikijos, Norvegijos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Vengrijos.

Būtina saviizoliacija, tačiau atvykti užsieniečiams leidžiama iš: Šveicarijos, Prancūzijos, Lenkijos, Kroatijos, Austrijos ir Kipro.

Atvykti užsieniečiams draudžiama iš: Liuksemburgo, Rumunijos, Ispanijos, Belgijos, Bulgarijos, Maltos, Švedijos, Čekijos, Nyderlandų, Portugalijos ir Islandijos.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us