Raseinių naujienų portalas

Pramogos

Apsilankyti kaime nėra blogo oro!

Rugsėjo 4-6 d., akcijos ,,Atviros dienos kaime” metu, sodybų, ūkių, kultūros namų, lankytojų centrų šeimininkai, amatininkai ir bendruomenės kvies visus miesto gyventojus savo laisvalaikį  praleisti kaime.

Akcijos tikslas – populiarinti kaime teikiamas paslaugas, užaugintus ir pagamintus produktus. Net 81 ūkis ir sodyba akcijos dienomis siūlys edukacines programas, kūrybines dirbtuves, degustacijas, jodinėjimo, pasiplaukiojimo, žvejybos paslaugas, rengs žaidimus, ekskursijas, iškylas ir kt.

Lankytojamas telieka išsirinkti įdomiausius pasiūlymus ir iš anksto suplanuoti savo maršrutą. Atkreiptinas dėmesys, kad šeimininkai svečių lauks konkrečiu norodytu laiku, tad prieš atvykstant būtina jiems pranešti. Kadangi ūkiuose bus galimybė įsigyti vietinių produktų, reikėtų su savimi turėti grynųjų pinigų.

Išsamesnės informacijos apie kiekvieną ūkį, jo pasiūlymą ir lankymo laikus ieškokite svetainėje www.atostogoskaime.lt/atviros-dienos-kaime. Čia patalpintas žemėlapis, visų ūkių bei sodybų aprašymai, šeimininkų kontaktai ir patarimai, kaip suplanuoti vienos ar daugiau dienų išvyką.

Akcijos žemėlapį su ūkių ir sodybų pasiūlymais bei kontaktiniais duomenimis taip pat galima nemokamai pasiimti Lietuvos kaimo turizmo asociacijos biure (K. Donelaičio g. 2-201, Kaunas) ir didžiausių miestų „Circle K“ degalinėse Lietuvoje.

Kaimo turizmo sezonas – 365 dienas

„Kviečiame visus miesto gyventojus į kaimą, norime, kad jie pajustų kaimo žmonių svetingumą.  Ši akcija yra unikali proga susipažinti su kaimo gyvenimu, savo akimis išvysti, kaip gimsta produktai, kurie patenka ant mūsų stalų“, – sako Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentė Agnė Vaitkuvienė.

Pasak jos, akcijoje daugiausia dalyvauja smulkūs ūkiai, nes būtent jiems labai svarbu pasirodyti lankytojams.

Koronavirusas įnešė daug sumaišties į kaimo turizmo paslaugų teikėjų gyvenimą. Keturis metus akcija „Atviros dienos kaime“ vykdavo gegužės mėnesį, dėl karantino ji buvo nukelta į rugsėjį. Nemažai kaimo sodybų šeimininkų, ypač vyresnio amžiaus, pristabdė veiklą, todėl sumažėjo ir dalyvių.

Pasak A. Vaitkuvienės, šis sezonas atskleidė, kad lietuviai jau nebenori tik tingiai gulėti prie ežero, jie pageidauja pramogų, vietinio maisto. Kaimo turizmo sodybų šeimininkai stengiasi prisitaikyti prie tokios situacijos – pradėjo aktyviai bendradarbiauti su aplinkiniais ūkininkais, lankytojų centrais ir kt.  

Nors sodybų kainos šiemet pakilę, tačiau kainų skirtumai yra dideli ir kaime kiekvienas lankytojas gali rasti jam tinkančių variantų. „Anksčiau kaimo turizmo sezonas tęsėsi 100 dienų, dabar, tikimės, kad jis truks 365 dienas. Apsilankyti kaime nėra blogo oro!”, – sako LKTA prezidentė A. Vaitkuvienė.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us