Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Vyskupai reikalavimų dėvėti kaukes ar laikytis atstumo bažnyčiose neįveda

Penktadienį Sveikatos apsaugos ministerijai paskelbus rekomendacijas dėl apsauginių kaukių dėvėjimo ir saugos atstumo laikymosi bažnyčiose, Lietuvos vyskupų konferencija sako naujų ribojimų neįvedanti ir ragina žmones laikytis anksčiau paskelbtų nuostatų. 

„Nuo mūsų atsakingo elgesio, dėmesingumo sau ir kitiems priklauso ne tik tikinčiųjų bendruomenės, bet ir visų mūsų visuomenės narių sveikata. Dėl šios priežasties primename laikytis tų nuostatų, kurios buvo paskelbtos Lietuvos vyskupų konferencijos 2020 m. liepos 31 d. pranešime“, – rašoma penktadienį išplatintame pranešime. 

Paskutinę liepos dieną paskelbtame pranešime žmonėms rekomenduojama laikytis dviejų metrų atstumo, o jeigu tokios galimybės nėra – dėvėti apsaugines veido kaukes. 

Nuostatose taip pat pabrėžiama, kad žmonės turi turėti galimybę dezinfekuotis rankas įeidami į maldos, parapijos namus ir klebonijas bei prieš šv. Komunijos dalijimą. 

Nustatyta ir būtinybė vėdinti patalpas, o peršalimo simptomus jaučiantys žmonės raginami melstis namuose. 

Sveikatos apsaugos ministerija penktadienį paskelbė, kad bažnyčiose ar kituose maldos namuose rekomenduojama dėvėti kaukes ir laikytis mažiausiai metro atstumo. Kaukių dėvėti nebūtina mišias laikanties kunigams bei neįgaliesiems, tačiau jiems rekomenduojama užsidėti veido skydelį.

Ministerija taip pat rekomendavo Šv. Komuniją dalinti į rankas, o švęstam vandeniui skirtus indus laikyti tuščius. Mišių dalyviams patariama vengti fizinio kontakto su relikvijomis ir kitais asmenimis. 

Nuo penktadienio įsigaliojo privalomas reikalavimas dėvėti kaukes renginiuose lauke ir viduje, viešojo maitinimo įstaigose, laukiant maisto ar gėrimo.

Už kaukių dėvėjimą atsakingi yra organizatoriai, maitinimo įstaigos ir patys žiūrovai, dalyviai ar lankytojai.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad dėl privalomų nurodymų nesilaikymo fiziniams asmenims gresia nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų baudos, juridiniams asmenims – nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų baudos.

Subscribe
Notify of
guest
1 Komentarai
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
Raseiniškis

Kodėl meluojat?dar liepos 31 dieną Lietuvos Vyskupų konferencija išplatino va tokį pranešimą – 2020 m. liepos 31 d.
Dėl asmeninio saugumo priemonių maldos namuose bei bažnytiniuose renginiuose
2020 m. liepos 31 d.

Atsižvelgdami į padidėjusį užsikrėtimų skaičių mūsų krašte, o valstybei ėmusis papildomų priemonių gyventojų sveikatai apsaugoti, Lietuvos vyskupai ragina tikinčiuosius bažnyčiose ir bažnytinių renginių vietose laikytis 2 metrų atstumo, o jei tokios galimybės nėra – dėvėti burną ir nosį dengiančias kaukes.

Įeinantieji į maldos namus (bažnyčias, koplyčias), parapijos namus, klebonijas turi turėti galimybę dezinfekuoti rankas dezinfekciniu skysčiu. Prieš šv. Komunijos dalijimą jos dalytojai raginami dezinfekuoti rankas. Ir toliau galioja būtinybė reguliariai dezinfekuoti ir vėdinti patalpas.

Jaučiantieji peršalimo ligoms būdingus simptomus yra raginami melstis namuose. Vietos ordinarai gali imtis ir kitų būtinų priemonių savo vyskupijų teritorijose. Apgaubti Viešpaties globa ir rūpestingumu, ir mes nebūkime abejingi savo artimui – gerbkime, mylėkime ir saugokime vieni kitus!

Lietuvos vyskupų konferencijos informacija

Contact Us