Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Koronavirusas Lietuvoje plinta per kontaktus su užsikrėtusiuoju

Koronavirusas pastaruoju metu plinta per kontaktus su užsikrėtusiais asmenimis, todėl reikia pristabdyti socialinį gyvenimą, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

„Žiūrint užsikrėtimų struktūrą, rugpjūčio mėnesį apie 66 proc. užsikrėtė po kontakto su sergančiuoju, apie 21 proc. atvejų užsikrėtimo grandinės nepavyksta nustatyti ir apie 13 proc. atvejų yra įvežtiniai“, – sekmadienį LRT radijui sakė ji.

„Įvežtinių atvejų skaičius mažėja, o užsikrečiama būtent po kontakto“, – pabrėžė specialistė.

Anot jos, pastaruoju metu smarkiai išaugo susirgimų COVID-19 skaičius, grįžtama į kovo ir balandžio mėnesių situaciją, kai šalyje buvo paskelbtas karantinas.

R. Lingienės teigimu, ligos plitimą skatina suaktyvėjęs socialinis gyvenimas.

„Labai paaktyvėjo socialinis gyvenimas, kas irgi žmogiškai visiškai suprantama (…) Dabar pats metas šiek tiek pristabdyti socialinį gyvenimą, tai yra mažiau lankytis susibūrimuose ir susitikti su žmonėmis, kurių paprastai nematome“, – sakė ji.

Naujausiais Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenis, Lietuvoje sergamumas koronavirusu šeštadienį buvo 13,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us