Raseinių naujienų portalas

Sveikata

A. Veryga: situacija dėl koronaviruso plitimo negerėja, esame per daug atsipalaidavę

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad situacija dėl koronaviruso plitimo Lietuvoje negerėja, o visuomenė yra pernelyg atsipalaidavusi.

„Žiūrint į susirgimų rodiklius galiu tikrai pasakyti, kad esame per daug atsipalaidavę ir užsimiršę, ir užmiršę, kaip gyvenome per karantiną“, – žurnalistams pirmadienį teigė ministras.

„Situacija negerėja, ji epidemiologiškai išlieka tokia pat bloga“, – pridūrė A. Veryga. 

Jis teigė, kad šalyje pastebimai daugėja ligos židinių, ir tikėtina, jog daugės ir toliau.

„Tarnybų žmonės dirba labai intensyviai, bet turime suprasti, kad kuo daugiau bus atvejų, tuo mažiau mes galėsime tuos atvejus atsekti, nes kiekvienu atveju tiriant židinį susiformuoja net ne dešimtys, o šimtai kontaktinių asmenų“, – kalbėjo ministras.

A. Veryga prašė žmonių elgtis sąmoningai ir elgtis atsakingai: paaiškėjus, kad asmuo kontaktavo su užsikrėtusiuoju ar grįžus iš šalies, iš kurios parvykus būtina izoliacija, laikytis jos be papildomų paraginimų.

„Ne tarnybos turėtų būti labiausiai suinteresuotos, kad nesikartotų karantinas, o mes visi tokie turėtumėme būti“, – teigė jis.

A. Veryga teigė iš gaunamų žinučių susidaręs vaizdą, jog kai kurie parvykę žmonės izoliaciją laiko tarsi bausme, ir pabrėžė, kad tai – infekcijų kontrolės priemonė, skirta sustabdyti viruso plitimą.

Pastarosiomis dienomis Lietuvoje nustatoma maždaug po 30–40 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų per parą. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us