Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Santaros klinikose pirmą kartą persodinti donoro kaulai

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos pranešė atlikusios pirmąją raumeninio ir kaulinio audinio transplantaciją.

Rugpjūčio 4 dieną jaunam pacientui padaryta pakartotinė klubo sąnario protezavimo operacija, jai panaudoti donoriniai kaulai.

Anot ligoninės pranešimo, pacientui per avariją lūžus dubens kaulams, atlikta ne viena sudėtinga klubo operacija, po kurių dėl didžiulio dubens kaulų defekto prireikė net kelių donorų kaulų.

Santaros klinikų Ortopedijos-traumatologijos centro vadovo Giedriaus Kvedero teigimu, dabar  pacientas sveiksta, jau gali judėti, nors jo dar laukia ilgas sveikimo laikotarpis.

„Prie VUL Santaros klinikose dirbančios organų transplantacijos komandos prisidėjo ir ortopedai-traumatologai. Todėl nuo šiol atliekamos transplantacijos, naudojant mirusio donoro organus, leis padėti ne tik laukiantiesiems širdies, kepenų, inksto, ragenos, bet ir tiems sunkias traumas patyrusiems ligoniams, kuriems reikia donorinio kaulinio ar raumeninio audinio“, – teigė  Santaros klinikų Ortopedijos-traumatologijos centro gydytojas Andrius Sadauskas.

Anot pranešimo, atsiveria naujos praktikos galimybės ne tik gydytojams, bet ir kaulinio ar raumeninio audinio transplantacijos laukiantiems recipientams po sudėtingų kelio traumų, kai reikia rekonstruoti pakenktus kelis raiščius, pakartotinės klubo ar kelio artroplastikos operacijų atvejais, taip pat sergant kaulų onkologinėmis ligomis, kai kaulų defektas yra didelis, o paciento kaulinio audinio panaudoti nėra galimybių.

Pasak A. Sadausko, jei transplantacijai naudojami gyvo ar mirusio donoro raumeniniai ar kauliniai audiniai, jie gali būti saugomi Audinių ir ląstelių terapijos skyriaus specialiuose šaldytuvuose, kuriuose palaikoma -80℃ temperatūra. Tokiomis laikymo sąlygomis kaulinį audinį galima panaudoti ir po metų, kai atsiranda recipientas, kuriam reikia užpildyti kaulinio audinio defektą ar grąžinti kelio sąnario stabilumą, pavyzdžiui, kelio sąnario raiščių daugybinės traumos atveju.

Licencija teikti kaulinio ir raumeninio audinio transplantacijas, naudojant tiek gyvų, tiek mirusių donorų audinius Santaros klinikoms suteikta gegužę.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us