Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Primename – Mokslo ir žinių dieną alkoholiniais gėrimais prekiauti uždrausta

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas sveikina visus su artėjančia Rugsėjo 1-ąja!

Ta proga maloniai primename, jog Alkoholio kontrolės įstatyme įtvirtintas draudimas prekiauti alkoholiniais gėrimais kiekvienų metų rugsėjo 1 d.

Draudimo prekiauti šią dieną alkoholiniais gėrimais išimtis yra taikoma tik ūkio subjektams, vykdantiems veiklą viešojo maitinimo vietose. Departamentas primena, kad norint šią dieną prekiauti alkoholiniais gėrimais, kavinė ar baras turi realiai teikti viešojo maitinimo paslaugas, t. y. išpilstyti alkoholinius gėrimus į kavinei įprastą tarą (bokalus, taures ir pan.), sudaryti sąlygas alkoholinius gėrimus klientams vartoti tik vietoje. Todėl rekomenduojame ūkio subjektams šią dieną laikytis nustatytos tvarkos ir  neparduoti alkoholinių gėrimų išsinešti.

Departamentas džiaugiasi, kad šio draudimo pažeidimų kasmet nustatoma vis mažiau. Departamento duomenimis, 2017 metais nustatyti 5 pažeidimų  atvejai, 2018 metais – 9, 2019 m. – 6. Taip pat reikėtų atskirai paminėti, jog panaši tendencija yra ir dėl apsinuodijimų alkoholiu šią dieną – 2017 metais nustatyti 3 atvejai, 2018 metais – 6, iš jų 3 nepilnamečiai, 2019 m. – 1 atvejis ir nei vieno nepilnamečio. Tokie teigiami pokyčiai sietini ne tik su verslo socialiai atsakingesniu požiūriu ir elgesiu, bet ir su didėjančiu gyventojų sąmoningumu alkoholio vartojimo klausimais.

Kaip ir kasmet, Rugsėjo 1-ąją Departamentas skirs ypatingą dėmesį prekybos alkoholiniais gėrimais vietų stebėsenai ir priežiūrai, tačiau nuoširdžiai tikimasi pažeidimų išvengti. Alkoholio kontrolės įstatymas įmonėms, pažeidusioms minėtą draudimą, numato ekonominio pobūdžio sankcijas – nuo 289 eurų iki 868 eurų baudą, o už šių reikalavimų pažeidimą, padarytą pakartotinai per dvejus metus nuo baudos paskyrimo, – bauda nuo 868 eurų iki 1448 eurų.

Primename, kad Departamentas yra visada pasiruošęs bendradarbiauti ir konsultuoti ūkio subjektus tam, kad būtų išvengta teisės aktų pažeidimų. Konsultacijos tabako ir alkoholio kontrolės klausimais teikiamos telefonu 8 706 68094 arba elektroniniu paštu ntakd@ntakd.lt.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us