Raseinių naujienų portalas

Andriejaus Radčenko ir Ryto Germanavičiaus fotografijos darbų paroda

Nuo tada, kai žmogus suvokė savąją galią, jis, bent jau kuriam laikui pasijautė vietos ir situacijos valdovu. Valdovu pasaulio, kurio dalimi pats ir esti. Tad paradoksalu, tačiau noras tapti autoritetingu oratoriumi, nuolatinis monologas, o ne ieškojimas dialogo su gamta, kurios viena iš sudedamųjų dalių yra pats žmogus, tapo vedliu savotiškos savidestrukcijos link, kuri pastaraisiais metais vis labiau apčiuopiama ir realiai matoma.

Andriejaus Račenko nuotrauka

Šiandienos pasaulio kontekste, du kūrėjai, vedini įsitikinimo, jog žmogiškojoje prigimtyje glūdi ir abipusio kontakto, gėrio, noro gyventi darnoje ir bendrystėje su supančia aplinka siekis, gimė paroda „Žmogiškoji prigimtis“. Tai dviejų Raseinių rajono vietos kūrėjų ieškojimai, kurių meninė sintezė rodos tėra galima dėl to, jog naudojama fotografijų technika. Šįkart Andriejus objektyvo žvilgsnį telkia į žmogų bei jį supančią aplinką, tuo tarpu Rytas visą kūrybinį dėmesį paskiria gamtai. Tačiau būtent tai ir tapo inspiracija atskleisti kiek pritilusį žmogaus ir gamtos dialogą, pažvelgti į teigiamas Žmogiškosios prigimties puses. Juk mes esame prisirišę ne tik prie tobulėjančių technologijų, nuolatinio progreso ir vartotojiško greičio. Savyje mes intuityviai vis dar turime troškimą mąstyti apie mus supančią aplinką, galų gale, apie savo paties egzistenciją, mūsų kaip žmonijos būtį.

Ryto Germanavičiaus nuotrauka

Rodos paradoksalu, jog minimalistiniam grožiui modernistai ieškodavo maksimalistinio išprusimo bei suvokimo, o postmodernistai daug ką niveliavo ties daugio ir prasmių negalimumu beprasmybės kontekste. Kartais atrodo, kad susikoncentravę į asmenybės ir asmeninės nuomonės svarbą, mes pamiršome, jog egzistuoja žmogiškumas. Šiandien galime atsigręžti į tą išsiilgtą nuoširdumą, jausmų paletę, kuri nebūtinai kūryboje turi pasireikšti kaip perdėta patetika. Todėl Šiluvos teatro bienalė kviečia į kūrybos ir jausmų pripildytus vakarus Žaiginyje. Rugsėjo 5 d. 17:30 val. buvusioje Žaiginio Pranciškaus Šivickio pagrindinėje mokykloje parodos „Žmogiškoji prigimtis“ atidarymas, o nuo 18:00 val. senojoje mokykloje įvyks Šeiko šokio teatro garso, šviesų, judesio aplinkos laboratorija bei spektaklis „Kontaktas“. Kviečiame pasinerti į kūrybinius impulsus ir meninius ieškojimus mažame miestelyje su didele dvasia.

Ryto Germanavičiaus nuotrauka

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us