Raseinių naujienų portalas

Kita

Izoliuotis bus privaloma atvykstantiems iš Norvegijos, Vengrijos ir Kanados

Sveikatos apsaugos ministerijai atnaujinus labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių sąrašą, nuo pirmadienio bus privaloma izoliuotis atvykstantiems iš Norvegijos, Vengrijos ir Kanados.

Minimose šalyse sergamumas koronavirusu per pastarąsias dvi savaites viršijo 16 atvejų šimtui tūkstančių gyventojų, bet neviršijo 25, todėl atvykstantiems iš jų ar vykusiems per jas privaloma izoliuotis dviem savaitėms.

Šiuo metu Europos ekonominės erdvės šalyse mažesnis nei 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų rodiklis yra trijose šalyse: Latvijoje, Suomijoje ir Kipre. Sergamumo rodiklis Lietuvoje taip pat viršijo paveiktoms šalims nustatytą slenkstį ir šiuo metu siekia 16,1.

Sergamumo rodikliai šoktelėjo Italijoje ir Jungtinėje Karalystėje, kur jie viršijo 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų. Tai reiškia, kad atvykstantiems iš šių valstybių žmonėms nuo šiol privaloma išsitirti dėl koronaviruso infekcijos – testas turi būti ne seniau nei prieš tris paras iki atvykimo į Lietuvą.

Sergamumas sumažėjo Bulgarijoje, Islandijoje, Švedijoje, Lichtenšteine, Kirgizijoje, kur dabar jis yra mažesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų. Atvykstantiems iš šių šalių privaloma 14 dienų izoliacija, tačiau nėra privalomas tyrimas dėl koronaviruso.

Sveikatos apsaugos ministerija pažymi, kad izoliacija privaloma atvykusiems iš koronaviruso paveiktų šalių, tačiau izoliacija nebūtina, jei žmonės keliauja iš infekcijos nepaveiktos šalies per sąraše esančią, bet neišeina iš oro uosto tranzito zonos. Taip pat nereikia izoliuotis keliaujantiems per Lenkiją, kai daromi tik būtinieji sustojimai.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us