Raseinių naujienų portalas

NaujienosSveikata

Raseinių Šaltinio progimnazijoje mokiniui nustatytas užsikrėtimas koronavirusu

Raseinių Šaltinio progimnazijoje penktokei nustatytas užsikrėtimas koronavirusu, BNS penktadienį patvirtino Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Kaip BNS sakė NVSC atstovė Justina Petravičienė, užsikrėtusios moksleivės klasiokai bei mokytojas dėl turėto aukštos rizikos sąlyčio yra izoliuoti.

„Iš viso sąlytį turėjo 26 klasiokai ir vienas mokytojas. Jie – izoliuoti, taip pat dezinfekuota mokyklos aplinka. Be to, mokykla priėmė sprendimą šiems mokiniams ugdymo procesą vykdyti nuotoliniu būdu“, – aiškino ji.

Pasak Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, likusiems progimnazijos moksleiviams pamokos ir toliau vyksta kontaktiniu būdu.

NVSC atstovės teigimu, epidemiologinis tyrimas mokykloje šiuo metu vis dar tęsiamas, o naujas atvejis bus įtrauktas į šeštadienio statistiką.

Užsikrėtė ir konservatorijos moksleivis

Anot ministerijos, koronavirusas nustatytas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokiniui, tačiau jis pamokose nedalyvavo.

Apie šį atvejį NVSC pranešė ketvirtadienį, liga moksleiviui nustatyta jam būnant saviizoliacijoje.

„Tačiau vasarą jis stovyklavo su kitais konservatorijos mokiniais, dėl to mokykla ugdymo procesą tęsia mišriu būdu – tiek kontaktiniu, tiek nuotoliniu. Mokykla bendradarbiauja su visuomenės sveikatos specialistais. Dabartiniu epidemiologų vertinimu, mokinys užsikrėtė nuo sergančio šeimos nario“, – rašoma ŠMSM pranešime.

Kaip BNS sakė Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos direktorė Loreta Jonavičienė, mišrų mokymą gimnazija nusprendė įvesti siekdama apsaugoti vaikus.

„Gavome rekomendaciją, kad blogiau nebus, jeigu mes pasirinksime nuotolinį mišrų (ugdymą-BNS)“, – sakė direktorė.

Mokymo procesas, pasak jos, nesustos: kai kurios pamokos vyks kontaktiniu būdu, klasės į mokyklą atvyks srautais.

Mokykla sveikatos specialistams pateikė sąrašą mokinių, galėjusių turėti artimą kontaktą su užsikrėtusiuoju, taip pat, kaip buvo nurodyta, dezinfekavo patalpas.

Mokytojai su užsikrėtusiu moksleiviu, pasak direktorės, nekontaktavo, su juo bendrauti galėjo nebent rugpjūčio pabaigoje drauge stovykloje buvę vaikai.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us