Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Izoliacijos reikalavimų laikymąsi nuo šiol tikrins savivaldybės ir policija

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) nebevykdys izoliuotų asmenų kontrolės, esančiųjų izoliacijoje kontrolę užtikrinti pavesta savivaldybėms ir policijai.

Toks pakeitimas įsigalios nuo rugsėjo 15 dienos, jis atliekamas siekiant efektyviai perskirstyti turimus pajėgumus kovojant su koronaviruso infekcija, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Tikimės, kad Lietuvoje ši kontrolė ne tik nesusilpnės, bet ji bus daug griežčiau ir efektyviau vykdoma“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pasak ministro, toks sprendimas priimtas, siekiant sumažinti darbo krūvį, tenkantį Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams.

„Jiems šiuo metu tikrai tenka didelis krūvis, vertinant židinius, ieškant kontaktinių asmenų“, – aiškino ministras.

Savivaldybių administracijų direktoriams pavesta užtikrinti izoliuotų asmenų, turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga ar grįžusių iš užsienio, tikrinimą dėl izoliavimo taisyklių laikymosi namuose ir kitoje gyvenamoje aplinkoje.

Policijos departamentas nuo šiol tikrins, ar laikomasi izoliacijos reikalavimų, asmenis, sergančius COVID-19 ligos lengva forma ir tuos, kurių sveikatos būklė leidžia juos gydyti ambulatoriškai. 

Taip pat policija tikrins asmenis, įtariamus, kad serga, ir turėjusius sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga, kurių izoliavimo vieta namuose ar kitoje gyvenamojoje aplinkoje. 

Paklaustas, ar pareigūnams ir savivaldybių atstovams bus skirtos papildomos apsaugos priemonės, atliekant naujas funkcijas, ministras teigė, kad jų įstaigos turi užtektinai.

„Tikrai nebūtinai tų priemonių reikės, nes nebūtina lįsti į patalpas ir nebūtina turėti artimą kontaktą su tuo žmogumi, kurį reikia patikrinti. Tikrai galima laikantis ir atstumo, ir kitų saugumo reikalavimų paprašyti, kad žmogus pasirodytų, parodytų dokumentą, kad būtų galima patikrinti tapatybę“, – sakė A. Veryga.

„Nebūtinai reikės ypatingų apsaugos priemonių, o tais atvejais, kai reikės, kiek mes žinom, tikrai jų yra“, – pridūrė ministras.

Iki šiol Policijos departamentas buvo atsakingas tik už grįžusių bei atvykusių iš užsienio valstybių asmenų, kurių izoliavimo vieta namuose ar kitoje gyvenamoje aplinkoje, tikrinimą. Ši funkcija ir toliau lieka policijos pareigūnams.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us