Raseinių naujienų portalas

Politika

Vaidas Kuzmarskis: Visų mūsų meilė Šiluvai ir mano darbas Seime, atsipirks šimteriopai

Aš, Vaidas Kuzmarskis, kandidatuoju į LR Seimą ir labai atsakingai, kūriau savo rinkiminę programą, man ji nėra tik parašyti žodžiai – tai pagrindiniai darbai, kuriuos įgyvendinsiu. Viename iš 4 jos punktų yra pažadas, kad Šiluvai, kaip svarbiam Valstybės kultūros ir turizmo objektui, turi būti skiriama ne mažiau kaip 1 000 000 eurų per metus. Kodėl? Nes aš tikiu, kad šis unikalus mūsų rajono miestelis – visos Lietuvos perspektyva. Ir ne tik tikintiems ir piligrimams, Šiluva gali keistis ir tapti kultūros, konferencijų, turizmo centru.

Šiluva – Raseinių rajono ateitis ir visi privalome stengtis ir dirbti, kad šis kraštas suklestėtų. Išrinktas į LR Seimą darysiu viską, kad Šiluva, kaip svarbus kultūros ir turizmo objektas būtų ne tik deklaracija, bet jai būtų skiriamas ir atitinkamas finansinis dėmesys.

2021 m. Valstybės biudžetą jau tvirtins naujai išrinkti LR Seimo nariai. Būdamas vienu iš jų ir turėdamas visos Darbo partijos frakcijos palaikymą pasieksiu, kad Vyriausybėje būtų patvirtinta Šiluvos rėmimo programa.

Lietuvą visame pasaulyje garsinantis miestelis negali būti toks, kaip tūkstančiai kitų mielų, bet tylių ir apsnūdusių kaimelių mūsų šalyje, tad pirmiausiai čia reikalinga šiuolaikiška infrastruktūra: būtinas aplinkelis, miestelio apšvietimas, reikia sutvarkyti šventorių, apšviesti Mergelės Marijos baziliką, turi būti įrengtas šiuolaikiškas sanitarinis centras su keliais tualetais, dušais, vaikų pervystymo kambariais. Šiluva turi modernėti, kitaip stovėsime vietoje.

Pinigai skirti Šiluvai grįš šimteriopai. Mano tikslas, kad Šiluvą aplankytų 1 mln. piligrimų ir turistų, kurie čia praleistų bent 1 naktį. Taip Šiluva generuotų mažiausiai 50 mln. eurų pajamų. Aptarnavimo sferoje darbo užmokesčio tenka apie 30 proc. nuo pajamų. Taip metinės dirbančiųjų Šiluvoje žmonių pajamos iki mokesčių sudarytų apie 15 mln. eurų. Tai maždaug 800 darbuotojų gaunančių 1 000 eurų atlyginimą į rankas per mėnesį. Raseinių rajono biudžetas pasipildytų (per gyventojų pajamų mokestį) 3 mln. eurų. Gal kam atrodys, kad vienas milijonas turistų labai daug, skeptikus turiu nuvilti, tai pats mažiausias skaičius, kurio mes sulauksime, jei man bus leista įgyvendinti šią idėją. Šis skaičius 20 kartų mažesnis už Prancūzijos Lurdą, 10 kartų už Portugalijos Fatimą, 5 kartus mažesnis už Medžgoriją.

Kodėl Palangos savivaldybė sugebėjo pastatyti modernų konferencijų centrą? Ar nemanote, kad ir Šiluvoje jis būtų labai reikalingas ir naudingas. Šiame gražiame, pušynų apsuptame miestelyje renginiai galėtų vykti visus metus: konferencijos, kultūriniai renginiai: koncertai, parodos, plenerai.

Raseinių rajonas Šiluvos pristatymą pradėjo labai šauniai – tačiau dabar viskas susitingo. Po raseiniškių delegacijos vizito Fatimoje buvo sukurta daug idėjų, kaip populiarinti mūsų krašto perlą. Tačiau…netgi skirti atskirą žmogų, kuris dirbtų tik Šiluvos populiarinimo ir plėtros klausimu, mūsų naujoji valdžia nesugebėjo. Mums dviračio išradinėti nereikia, reikia eiti kitų pramintu taku ir pasinaudoti jų patarimais.

Aš siūlau tokią Šiluvos viziją:

* Šiluva – gyvas traukos centras ištisus metus;

* Šiluvai reikalingi ambasadoriai, kurie šį mylimą kraštą atstovautų visame pasaulyje;

* Šiluvoje įsikūrusius verslininkus (aptarnavimo sferoje: viešbučiai, kavinės, meno galerijos ir t.t.) turi būti atleisti nuo pelno mokesčio;

Sutikite, dėka mūsų rajone esančių kultūros specialistų, Šiluvoje jau vyksta visos Lietuvos dėmesį atkreipiantys kultūros renginiai. Ačiū jiems. Tačiau gal reikėtų pasinaudoti ir dar viena, jau pasiteisinusia patirtimi, kai keletas studentų sukūrė filmą apie Medžgorję. Tai – kaimelis įsikūręs vakarų Hercegovinoje. Vietovė išgarsėjo tik 1981 m., kai šešetui Hercegovinos kroatų apsireiškė Šv. Marija. Filmas žiūrimiausių filmų topuose išbuvo keletą metų tokiuose kraštuose kaip Ispanija, Portugalija, Vokietija ir t.t. Filmą su lietuviškais titrais galima rasti ir Lietuvoje. Medžgorję šiandien aplanko 5 mln. piligrimų iš viso pasaulio. Priminsiu, Šiluva yra viena iš 5 vietovių Europoje (kitos – Fatima Portugalijoje, Lurdas Prancūzijoje, Čenstakava Lenkijoje, Sarovas Rusijoje), kur Marijos pasirodymas oficialiai pripažįstamas katalikų bažnyčios. Tad gal ir mums metas pagalvoti apie į visas pasaulio kalbas išverstą meninį filmą apie Raseinių krašto perlą – Šiluvą? Lai pažįsta mus visi tikintieji ar ieškantys sielos ramybės.

Patikėkite man Seimo nario mandatą ir šitie mano programos punktai bus išpildyti:

*Šiluvai, kaip svarbiam Valstybės objektui, bus skirta ne mažiau kaip 1 000 000 eurų;

*Raseinių ligoninė, kaip ir kitos regioninės ligoninės, privalo likti ir veikti visa apimtimi, nemažinant gyventojams paslaugų kiekio;

* Mokyklų, darželių, ambulatorijų ir kitų socialiai jautrių įstaigų tinklo pertvarka tik atlikus gyventojų apklausą ir gavus vietos bendruomenių sutikimą. Tai bus įtvirtinta įstatymu;

*Raseiniuose baseinas bus!

ATSAKAU UŽ SAVO ŽODŽIUS!

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Vaido Kuzmarskio sąskaitos, Užsakymo Nr. 09-16

Subscribe
Notify of
guest
1 Komentarai
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
Adelė

Dar vienas apgailėtinas „pažadukas“.

Contact Us