Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Praėjusią parą registruoti septyni nauji koronaviruso židiniai

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti septyni nauji koronaviruso židiniai: trys Vilniaus apskrityje, du Telšių, po vieną – Šiaulių ir Panevėžio apskrityse.

Iš viso per praėjusią parą šalyje patvirtintas 61 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis, dalis jų susiję su anksčiau identifikuotais židiniais Gabijos progimnazijoje, Radviliškio ligoninėje ir kt.

Iš naujų atvejų 22 registruoti Vilniaus, 13 Kauno, 11 Šiaulių, aštuoni Telšių, keturi Panevėžio, du Klaipėdos bei vienas Marijampolės apskrityse, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Su židiniais siejama 40 atvejų

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 45 asmenys, 40 atvejų siejama su židiniais. 15 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią Panevėžio apskrityje registruotas vienas įvežtinis atvejis iš Didžiosios Britanijos. 

Penki koronaviruso atvejai vakarykštę parą patvirtinti Radviliškio ligoninėje, visi asmenys yra darbuotojai. Ketvirtadienį gauta informacija apie dar 23 teigiamus testų COVID-19 ligai nustatyti rezultatus, tačiau epidemiologinė diagnostika dar vykdoma ir atvejai į statistiką bus įtraukti šeštadienį.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) Radviliškio ligoninei po COVID-19 protrūkio šioje gydymo įstaigoje nurodė stabdyti naujų pacientų priėmimą.

Kauno apskrityje registruoti penki atvejai, siejami su židiniu Raseinių ligoninėje. Iš šių asmenų trys yra darbuotojai, du – antriniai kontaktai. Vertinama, kad iš viso su protrūkiu siejami septyni COVID-19 atvejai. 

Keturi vakarykštę parą Vilniaus apskrityje registruoti atvejai siejami su Vilniaus Gabijos progimnazija. Vienas iš šių asmenų yra Gabijos progimnazijos, kitas – Vilniaus „Vyturio“ pradinės mokyklos mokinys ir dviejų šeimų nariai.

Gabijos progimnazijoje besimokantis vaikas buvo izoliuotas, todėl naujų kontaktų nenustatyta, o „Vyturio“ pradinėje mokykloje vaikas užkrečiamuoju periodu nebuvo, tad darbas šioje ugdymo įstaigoje vyksta įprastai. Iš viso šiuo metu nustatyta 19 su židiniu Gabijos gimnazijoje susijusių atvejų.

Du atvejai Panevėžio apskrityje yra siejami su šeimos švente. Iš viso, vertinama, kad susiję yra 11 atvejų.

Ketvirtadienį registruotas koronaviruso atvejis Kauno apskrityje siejamas su židiniu Raseinių policijoje. Asmuo nėra įstaigos darbuotojas. Šiuo metu turimais duomenimis, iš viso su protrūkiu siejami 27 koronaviruso atvejai.

Dar vienas atvejis Kaune yra siejamas su transporto įmone. Tai jau 34-asis susijęs susirgimas.

Taip pat vienas atvejis, praėjusią parą registruotas Šiauliuose, siejamas su Šiauliuose veikiančia siuvimo įmone. Šiuo metu registruoti 45 su šiuo židiniu susiję atvejai.

Vilniuje ketvirtadienį patvirtintas vienas atvejis, siejamas su šeimos švente. Vertinama, kad iš viso su židiniu yra susijęs 9 atvejai.

Dar vienas atvejis siejamas su Vilniaus senamiestyje įsikūrusiu baru. Asmuo, vertinama, užsikrėtė namų aplinkoje nuo bare dirbančio asmens. Tai trečiasis susijęs susirgimas.

Septyni nauji židiniai

Taip pat ketvirtadienį registruoti septyni nauji židiniai Vilniaus, Telšių, Šiaulių ir Panevėžio apskrityse.

Keturi atvejai Vilniaus apskrityje yra siejami su mokėjimų apdorojimus vykdančia įmone. Joje iš viso registruoti 5 COVID-19 atvejai, pirmojo asmens užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos.

Dar keturi nauji COVID-19 atvejai Vilniuje, vertinama, yra susiję su ledo ritulio treniruote ir varžybomis. Iš viso, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti penki su židiniu susiję atvejai. Pirmojo asmens užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos.

Penki atvejai Telšių apskrityje yra siejami su protrūkiu Mažeikių rajono savivaldybėje. Du iš šių asmenų yra darbuotojai, kiti – susiję asmenys. Vienas iš šių asmenų yra Mažeikių „Ventos“ progimnazijos mokinys, kuris mokykloje užkrečiamuoju periodu nebuvo, tad kontaktų nenustatyta, darbas ugdymo įstaigoje vyksta įprastu režimu.

Iš viso registruoti šeši su židiniu susiję atvejai. NVSC turimais duomenimis, savivaldybės patalpos dezinfekuotos, savivaldybėje apribotas pašalinių asmenų nebūtinas patekimas į patalpas.

Dar trys nauji koronaviruso atvejai siejami su asmenine švente Plungės rajone. Iš viso su židiniu siejami penki atvejai.

Taip pat naujas židinys registruotas Švenčionių rajone. Čia COVID-19 patvirtinta Švenčionių profesinio rengimo centro darbuotojui, kuris kontakto su mokiniai neturi. Iš viso iki šiol registruoti 2 susiję atvejai. Abu asmenys yra darbuotojai, neturintys tiesioginio kontakto su mokiniais.

Šiaulių apskrityje židinys registruotas Kelmės ligoninėje. Praėjusią parą koronavirusas patvirtintas šios įstaigos darbuotojui. Izoliuoti keturi medikai, šiuo metu pacientai į Vidaus ligų skyrių neguldomi, testuojama 14 šio skyriaus darbuotojų ir aštuoni pacientai.

Vienas naujas atvejis siejamas su židiniu Biržuose veikiančioje draudimo kompanijoje.  Iš viso registruoti  du susiję atvejai.

Be to, dar penki asmenys, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.

Neaiškūs 15 užsikrėtimo atvejų

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 15 asmenų. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Vienas iš šių asmenų yra mokytojas, dirbantis dvejose mokyklose – Marijampolės Petro Armino progimnazijoje ir Marijampolės Marijonų gimnazijoje. Šiose ugdymo įstaigose izoliuoti 276 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys. Izoliuoti mokiniai ugdomi nuotoliniu būdu.

Taip pat vienas asmuo, kurio užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos, yra Klaipėdos licėjaus mokinys. Nustatyta, jog didelės rizikos sąlytį turėjo 15 bendraklasių. Izoliuoti mokiniai ugdomi nuotoliniu būdu.

Be to, du asmenys, kurių užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos, yra Kauno lopšelio-darželio „Spindulėlis“ ir Kauno „Aleksoto“ darželio-lopšelio darbuotojai. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas, nustatinėjami kontaktai.

Taip pat vienas asmuo, kuriam COVID-19 patvirtinta vakar, yra Kauno Vytauto Didžiojo studentas. Nustatyti du didelės rizikos sąlytį turėję asmenys. 

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 3565 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1283 asmenys, 2181 – pasveiko.

Nuo ligos mirė 87 asmenys, dar 14 užsikrėtusiųjų mirė dėl kitų priežasčių.

Izoliacijoje šiuo metu yra 8096 asmenys.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 238 įvežtiniai ligos atvejai.

Per praėjusią parą šalies laboratorijose atlikti 5864 koronaviruso tyrimai, bendras jų skaičius siekia 716 tūkst. 972.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us