Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Rekordinis COVID-19 atvejų skaičius: iš naujų 99 nustatytų 57 siejami su židiniais

Iš 99 per praėjusią parą nustatytų koronaviruso atvejų 57 yra siejami su židiniais, daugiausiai naujų atvejų – Radviliškio ligoninėje.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) šeštadienį pranešė apie rekordinį naujų atvejų skaičių – 99. Iki šiol daugiausiai naujų atvejų per parą buvo fiksuota 90, balandžio mėnesį.

49 nauji atvejai registruoti Šiaulių, 31 – Vilniaus, 12 – Kauno, penki – Panevėžio ir po vieną – Klaipėdos bei Marijampolės apskrityse. 

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 78 asmenys. 17 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią registruoti keturi įvežtiniai atvejai iš Estijos, Ukrainos, Italijos ir Didžiosios Britanijos. 

Radviliškio ligoninėje – 38 atvejai

Centras informuoja, kad iš visų naujų atvejų 57 siejami su židiniais, 30 koronaviruso atvejų per praėjusią parą patvirtinti Radviliškio ligoninėje.

Koronavirusas patvirtintas 27 pacientams ir trims darbuotojams. Iš viso Radviliškio ligoninėje, šeštadienio ryto duomenimis, yra patvirtinti 38 COVID-19 ligos atvejai, iš kurių 28 yra pacientai ir 10 darbuotojų. 

Radviliškio rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisija šeštadienį spręs, kokių priemonių imtis siekiant lokalizuoti židinį. NVSC pasiūlė visame rajone laikinai pereiti prie nuotolinio mokymo, įstaigose, įmonėse, kur tai įmanoma, darbą irgi organizuoti nuotoliniu būdu.

Šeši nauji atvejai Šiauliuose siejami su susirgimais viename prekybos centre, iš viso su šiuo židiniu yra registruota 14 susijusių atvejų.

Dar keturi atvejai Šiaulių apskrityje siejami su protrūkiu Šiaulių teisėsaugos įstaigose. Kaip pranešė centras, tai antriniai kontaktai, t. y. asmenys nėra teisėsaugos įstaigų darbuotojai. Iš viso registruota 11 susijusių atvejų. 

Dar vienas atvejis Šiaulių apskrityje siejamas su židiniu siuvimo įmonėje. Asmuo nėra darbuotojas. Iš viso registruoti 47 susiję COVID-19 ligos atvejai. 

Trys atvejai Raseiniuose siejami su židiniu Raseinių policijoje. Asmenys nėra darbuotojai. Iš viso su židiniu šiuo metu siejama 30 koronavirusinės infekcijos atvejų. 

Dar vienas atvejis Raseiniuose siejamas su susirgimais Raseinių ligoninėje. Asmuo yra medikas, iš viso registruoti devyni susiję atvejai. NVSC specialistai, atlikę neplaninius patikrinimus Raseinių ligoninėje, infekcijų kontrolės pažeidimų nenustatė. Specialistų teigimu, darbas organizuotas laikantis reikalavimų, infekcijų kontrolė užtikrinama.

Tuo metu Vilniuje registruoti trys atvejai siejami su ledo ritulio treniruote ir varžybomis. Iš viso, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti aštuoni su židiniu susiję atvejai. Pirmojo asmens užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos.

Du atvejai Vilniaus apskrityje nustatyti praėjusią parą yra siejami su mokėjimų apdorojimus vykdančia įmone. Iš viso registruoti septyni COVID-19 ligos atvejai. Pirmojo asmens užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos.

Dar du atvejai siejami su židiniu Vilniaus Gabijos progimnazijoje. Vienas iš asmenų yra mokinys, kuris dėl turėto sąlyčio jau buvo izoliacijoje, tad daugiau kontaktų nenustatyta, kitas – vieno iš mokinių šeimos narys. Vertinama, kad iš viso su protrūkiu siejamas 21 koronavirusinės infekcijos atvejis. 

Vilniuje taip pat patvirtintas vienas atvejis, siejamas su šeimos švente. Vertinama, kad iš viso su židiniu yra susiję 10 atvejų.

Dar vienas atvejis Vilniuje susijęs su židiniu S. Stanevičiaus progimnazijoje. Asmuo nėra darbuotojas, tai – antrinis kontaktas. Iš viso siejami trys COVID-19 ligos atvejai. 

Taip pat vienas atvejis siejamas su židiniu transporto įmonėje Elektrėnuose (iš viso penki atvejai) ir logistikos įmonėje Vilniuje (iš viso tys atvejai). Asmenys nėra darbuotojai.

Vienas atvejis Vilniuje siejamas su užsikrėtimais sporto klube. Tai antrinis atvejis, t. y. asmuo užsikrėtė nuo sporto klube buvusio žmogaus. Tai 3-asis susijęs koronaviruso atvejis. 

Be to, dar vienas Vilniuje registruotas atvejis siejamas su židiniu inžinerinių paslaugų įmonėje. Tai 3-asis susijęs užsikrėtimo atvejis. 

17 užsikrėtimo atvejų aplinkybės nežinomos

Epidemiologų vertinimu, dar 21 asmuo užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.

Du iš šių asmenų lanko Šiaulių lopšelius-darželius „Bitė“ ir „Trys nykštukai“. Atitinkamai izoliuota 17 ir 23 asmenys, t. y. vaikai ir darbuotojai. 

Dar vienas iš šių asmenų, kurie užsikrėtė po kontakto, yra Šiaulių lopšelio-darželio „Kregždutė“ darbuotojas. Kontaktiniai asmenys nustatinėjami, epidemiologinis tyrimas tęsiamas. 

Taip pat vienas iš šių asmenų yra Grigiškių „Šviesos“ gimnazijos mokinys. Šiuo metu turimais duomenimis, izoliuoti 31 sąlytį turėję bendraklasiai ir mokytojai. 

17 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Vienas iš šių asmenų yra VUL Santaros klinikos darbuotojas, medikas. Rekomenduota profilaktiškai ištirti visus Neurologijos skyriaus darbuotojus. 

Taip pat vienas iš asmenų, kurių užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos, yra Kauno K. Griniaus progimnazijos mokinys. Kontaktiniai asmenys nustatinėjami, epidemiologinis tyrimas tęsiamas. 

Be to, vienas iš šių asmenų yra Kėdainių J. Paukštelio progimnazijos mokytojas. Kontaktai nustatinėjami, epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 3664 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1363 asmenys, 2197 – pasveiko.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us