Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Skaitytojo laiškas: Raseiniai ir Korona: Viskas „Kontroliuojama”!

Brangindamas Jūsų laiką pasistengsiu labai neišsiplėsti ir eiti tiesiai prie reikalo. O reikalas šiuo atveju būtų Covid viruso plitimas Raseinių mieste, kur, fiksuojami koronos viruso rekordai – konkuruoja dėl numerio vienas Lietuvoje su Radviliškiu!!

Spaudoj teko skaityti „specialistų” mintis, kurie teigia, jog nerimauti nėra ko – visi židiniai atsekami, susiję su šeimynine švente… Jei tikrai nerimauti nėra ko, tai kyla klausimas kodėl tas pirminis šeimyninis židinys nebuvo „užgesintas” ir plito po parduotuves, kirpyklas, mokymo įstaigas, policijos nuovadoje, gaisrinėje? Akivaizdu, jog nuo pirmo atvejo kreivė akivaizdžiai kyla aukštyn ir nepanašu, jog su tokiu požiūriu tendencija gali pasikeisti. Tuomet „specialistai” toliau ramina ir tvirtina, jog situacija kontroliuojama…

Tai klausimas būtų retorinis – kaip galima sakyti, jog situacija yra kontroliuojama, jeigu ji akivaizdžiai nėra kontroliuojama?! Kai lyja gi nesakom, jog šviečia saulė! Raseiniai, Radviliškis, kas sekantis?! Juk tai tik laiko klausimas, o kur dar artėjantis gripo sezonas ir šimtai panikuojančių su “koronos simptomais”.  “Mes pasiruošę” – tvirtina Lietuvos valdžios atstovai, bet ar tikrai? Kiek žmonių su rimtomis ligomis jau dabar negauna reikiamo gydymo arba laukia ilgose eilėse. Ar galite ranką prie širdies pridėję pasakyti, jog artėjant žiemai tos eilės netaps dar ilgesnės?

Raseiniuose gyvena mano artimi žmonės, kurie būdami ne pirmos sveikatos, taip pat nors ir garbaus, bet dar nepasiekę pensinio amžiaus, kasdien „drąsiai” kulniuoja i darbą – ugdymo ir panašias įstaigas, kur netrūksta masinio susibūrimo atvejų. Man jų sveikata RŪPI, bet ar rūpi Jums?

Nežinau ar čia bandymas įgyvendinti švediską modelį, ar tiesiog „priešSpaliniai” triukai – tiesa sakant net nenoriu žinoti kas čia – akivaizdu, jog šita „taktika” nėra paremta mokslu ir sėkmingų šalių modeliais. Norint užkirsti viruso plitimą – židinių ar grandinių išaiskinti neužtenka – reikia, jog jos nutrūktų. Taip pat – pasikartosiu – augantis koronos pacientų skaičius ir artėjantis peršalimo ligų sezonas reikš dar mažiau dėmėsio sergantiems įvairiomis kitomis, dažnai gerokai rimtesnėmis ligomis.

Pasakymas „mes žinom”, deja, problemos neišspręs… Ką daryti?  Ne, visos Lietuvos izoliuoti tikrai nereikia, bet lokalizuoti ir gesinti židinius – būtina. Kur tik įmanoma – pereiti į nuotolinį darbą – tegul tai bus ir dviem savaitėm, taip pat atlikti kiek įmanoma platesnio masto testavimą židinyje –  šiuo atveju Raseiniuose ar Radviliškyje. Galiausiai patys židinių gyventojai turėtų susivokti, jog jaunas, sveikas ir stiprus nereiškia, kad tokie patys ir visi mus supantys. Laikinai „žemesnė pavara“ ekonomikos tikrai nesugriaus, iš proto irgi neišeisim, bet sveikatos sutaupysim daug – ar gi ji ne pati svarbiausia? Dabar, pavyzdžiui, mokyklose uždarinėjamos atskiros klasės su atvejais, nesvarbu, jog tie „atvejai“ apvaikščiojo visą mokyklą. Dvi savaites galima knygutes paskaityti ir namie – „IQ“ tikrai nesumažės.

Ši liga jau nebėra tokia paslaptinga ir klastinga, kokia buvo kovo mėnesį, ir daug ženklų, jog greit turėsim (ar jau turim) ir šiokių tokių vaistų ir, kas žino, gal netgi efektyvią vakciną.

Žmonės sako, jog korona – tai paprasčiausias gripas ir bijot tikrai nereikia. Daugeliui tikrai taip, bet, deja,  kaip rodo statistika – tam tikroms žmonių grupėms tai gali būti labai pavojinga liga – pagalvokim apie juos! Teisybė, jog šis virusas gyvens su mumis ilgai ir nuobodžiai, ir galbūt teks persirgti visiems. Vis dėlto, pripažinkim, jog šiuo atveju geriau „vėliau nei anksčiau“. Viskas eina į priekį ir DABAR svarbiausia – kantrybė ir sveikas protas – nepaleiskim šitos ir rūpinkimės sergančiais kitomis ligomis.

Su pagarba,

Jonas nuo Raseinių

Redakcija už išsakytą nuomonę neatsako

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us