Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Vyriausybė spręs dėl koronaviruso vakcinų įsigijimo

Vyriausybė trečiadienį spręs dėl Lietuvos tolesnio dalyvavimo Europos Sąjungos šalims bendrai perkant koronaviruso vakcinas.

Išvakarėse šį klausimą aptarė Koalicijos taryba ir Vyriausybės Nacionalinio saugumo komisija, po to, kai prezidentas Gitanas Nausėda atmetė premjero prašymą sušaukti Valstybės gynimo tarybą. 

Šiuo metu Europos Komisija yra pasirašiusi sutartį dėl COVID-19 vakcinos įsigijimo su Jungtinės Karalystės ir Švedijos farmacijos kompanija „AstraZeneca“, bet, pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, kalbama apie septynių gamintojų vakcinų pirkimą. Jis teigė, kad Lietuvai nusprendus pirkti vakcinas tik iš vieno gamintojo, kiltų didžiulė rizika, kad ateityje šalis vakcinos neturėtų visai.

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį teigė, kad linkstama prie sprendimo įsigyti visų gamintojų vakcinas. Tiek jis, tiek A. Veryga teigia, jog jei būtų įrodyta, jog visos vakcinos saugios ir veiksmingos, maksimaliai vakcinoms pirkti Lietuvai gali reikėti daugiau kaip 100 mln. eurų, o daliai vakcinų nepasiteisinus, suma galėtų būti ir dešimtkart mažesnė.

Vyriausybės vadovo teigimu, mokėti už vakcinas gali reikėti jau nuo šių metų pabaigos iki kitų metų trečio ketvirčio. Skaičiuojama, kad skiepytis Lietuvoje norės apie 70 proc. gyventojų. Taip pat svarstoma bendradarbiauti su kitomis valstybėmis ir dalytis vakcina, kad nereikėtų jos išmesti, jeigu didesnė dalis žmonių atsisakyti skiepytis.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us