Raseinių naujienų portalas

Kita

Raseinių savivaldybė planus dėl karantino atideda, rekomenduoja visur dėvėti kaukes

Raseinių rajono savivaldybė savaitei atidėjo planus kreiptis į Vyriausybę dėl karantino, tačiau įveda rekomendacijas gyventojams visose viešose vietose dėvėti veido kaukes, mažiausiai dviem savaitėms atšaukti visas keliones į kitus rajonus, vengti bet kokių susibūrimų.

„Nutarėme, kad dėl kreipimosi į Vyriausybę palauksime kitos savaitės (…). Nutarėme vis dėlto prašyti, kad būtų kaukių dėvėjimas ne tik uždaroje, bet ir visose viešose vietose – ir atvirose, ir uždarose, prašyti ypač dėl grožio salonų, veterinarijos klinikų – kad būtų sugriežtinta, kad būtų laikomasi tų kaukių“, – po penktadienį vykusio savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio teigė savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla.

„Nusprendėme rekomenduoti susilaikyti nuo švenčių – nuo santuokų, taip pat nuo išvykų, kiek galima, bent dvi savaites, riboti skaičių tų asmeninių susibūrimų. Tai sunku padaryti, bet yra tas kvietimas, rekomendavimas riboti, atidėti tas pramogas, išvykas į kitus rajonus“, –  pridūrė jis.

Taip pat savivaldybė prašo savanorių pagalbos užtikrinant, kad gyventojai laikytųsi saviizoliacijos ir kitų griežtinamų reikalavimų

„Kreipėmės į savanorius, kad jie padėtų mums užtikrinti kontrolę tų žmonių, kurie turi būti saviizoliacijoje, tvarką mieste“, – tvirtino administracijos vadovas.

Formalus administracijos direktoriaus įsakymas įsigalios šeštadienį.

Anot jo, šiuo metu rajone yra apie 200 žmonių, kuriems diagnozuotas koronavirusas, įskaitant jį patį ir rajono merą. Vien penktadienio ryto duomenimis, registruotas 51 naujas atvejis iš 95 atliktų tyrimų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, per praėjusią parą užfiksuoti 24 nauji koronaviruso atvejai, tačiau naujausių tyrimų duomenys turėtų atsispindėti kitos paros statistikoje. 

Dėl protrūkio NVSC pasiūlė savivaldybei riboti gyventojų išvykas į kitus rajonus, įvesti privalomą kaukių dėvėjimą ir viešose, ir privačiose erdvėse. E. Jonyla sakė, kad į siūlymą atsižvelgta, tačiau tai bus ne prievolė, o rekomendacijos.

Anot jo, karių pagalbos prireikė, nes dėl protrūkio Raseinių policijos komisariate likę sveiki ir nesiizoliavę pareigūnai nespėja reaguoti į įvykius ir pagalbos savivaldybei suteikti negali. Jis žada, kad per Krašto apsaugos savanorių Kauno rinktinę dėl karių pagalbos bus kreipiamasi į kariuomenės vadą.

Taip pat Ekstremalių situacijų komisija nusprendė intensyvinti koronaviruso tyrimus leidžiant tirtis visiems rajono gyventojams, pirmenybę teikiant didesnėms įmonėms, taip pat sveikatos, švietimo, aptarnavimo sektoriaus darbuotojams – jie bus kviečiami tikrintis nuo šeštadienio – mobilus patikros punktas čia atidarytas nuo trečiadienio. Bus tiriami ir visi administracijos darbuotojai – jų yra apie 100 ir beveik visi šiuo metu dirba nuotoliniu būdu.

Įstaigoms ir įmonėms rekomenduojama dirbti nuotoliniu būdu, o sporto klubams, šokių ir kitiems kolektyvams – mažiausiai dvi savaites nevesti užsiėmimų.

Savivaldybė taip pat rado transportą gyventojam atvežti iki mobilaus patikros punkto, toliau žada vykdyti daugiabučių laiptinių dezinfekciją, aktyviai informuoti apie saugumo laikymąsi gyventojus. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us