Raseinių naujienų portalas

Kita

Lietuvoje – per 200 mln. eurų fondas investicijoms į klimato kaitos mažinimą

Nuo 2021 metų Lietuvoje ir dar devyniose Europos Sąjungos šalyse pradės veikti naujas Modernizavimo fondas, skirtas investicijoms į klimato kaitos mažinimą. Vyriausybė trečiadienį tvirtins šio fondo projektų atrankos tvarką.

Pasak Aplinkos ministerijos Klimato kaitos politikos grupės patarėjos Linos Čeičytės, Lietuvai  2021-2030 metais iš fondo numatyta virš 200 mln. eurų paramos. Fondą sudarys lėšos iš Europos Sąjungojos apyvartinių taršos leidimų (ATL) prekybos.

„Fondas naujas, pradės oficialiai veikti nuo kitų metų. Jis skirtas dešimčiai žemesnių pajamų Europos Sąjungos šalių, tarp kurių yra ir Lietuva, ir Lenkija, ir apskritai daugiau Rytų ir Centrinės Europos šalys. Jis skirtas pereiti prie žemos, nulinės emisijos ekonomikos. Tam, kad viskas greičiau vyktų, įkuriamas papildomas fondas“, – BNS sakė L. Čeičytė. 

Jos teigimu, parama bus skiriama numatytoms sritims, pavyzdžiui, energetikos sistemų modernizavimui, tinklams, atsinaujinančių išteklių projektams, sisteminėms jungtims, energijos gamybai, energetinio efektyvumo didinimui transporte, pastatuose, žemės ūkyje, atliekose. Taip pat planuojama remti susijusių darbuotojų kvalifikacijos kėlimą ir keitimą, remti startuolius.

Norėdama gauti paramą iš Modernizavimo fondo, Lietuva turės teikti paraiškas Europos investicijų bankui ir Europos Komisijai, tačiau pirmiausia juos Lietuvoje įvertins atskira komisija.

Planuojama, kad Aplinkos projektų valdymo agentūra bus atsakinga už projektų atranką ir priežiūrą.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us