Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Seimas uždraudė rūkyti daugiabučių balkonuose

Nuo 2021 metų gyventojai daugiabučių balkonuose nebegalės rūkyti, jei bent vienas namo gyventojas tam prieštaraus.  

Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas: už balsavo 69 Seimo nariai, prieš – 4, o susilaikė 7. 

Liberalas Gintaras Vaičekauskas pasigedo, kas kontroliuos rūkančiuosius, o Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Andrius Mazuronis pripažino, kad draudimas „praktikoje bus iš viso neįgyvendinamas arba labai sunkiai“.  

„Kai persikėliau gyventi į daugiabutį, pamačiau, kaip toks įstatymas yra reikalingas“, – teigė jis.  

Pataisas siūlė sveikatos ministras Aurelijus Veryga ir dar 13 Seimo narių.   

Jeigu kaimynai ir neprieštaraus, rūkaliai privalės užtikrinti, kad dūmai nepatektų į kitų namo gyventojų patalpas. Už ženklus apie draudimą rūkyti balkonuose būtų atsakingas pastato administratorius, bendrija arba savivaldybė.  

Pakeitimais be kita ko uždrausta rūkyti ir sporto varžybų ar kitų renginių lauke metu, dengtose viešojo transporto stotelių vietose, vaikų žaidimo aikštelėse ir viešojo maitinimo vietose lauke. Šis draudimas nebus taikomas rūkymui skirtose vietose. 

Seimas nuo 2014 metų kelis kartus yra atmetęs siūlymus drausti rūkyti balkonuose. Pataisų priešininkai argumentuoja, kad draudimo nebūtų įmanoma įgyvendinti. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us