Raseinių naujienų portalas

Sveikata

COVID-19 atvejų skaičius nuo liepos išaugo šešis kartus

Koronaviruso (COVID-19) atvejų skaičius nuo liepos iki rugsėjo išaugo šešis kartus, daugiau serga jauni žmonės, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė.

„Per rugsėjo mėnesį Lietuvoje buvo registruoti 1856 COVID-19 atvejai, t. y. 66,4 atvejai 100 tūkst. gyventojų, atitinkamai 275 liepą, t. y. 9,8 atvejai 100 tūkst. gyventojų, o rugpjūtį 836 atvejai, t. y. beveik 30 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Palyginti su liepos mėnesiu, sergamumas rugsėjį buvo apie šešis kartus didesnis“, – per spaudos konferenciją penktadienį sakė R. Lingienė.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad atvejų augimą lėmė „objektyvios aplinkybės“, o ne kokios nors padarytos klaidos.

„Praktiškai visur auga skaičiai, nežinau, ar galima vadinti klaida grįžimą į ugdymo įstaigas, darbo vietas, aš to nevadinčiau klaida, aš tai vadinčiau objektyviomis aplinkybėmis, kurios ir nulemia, kad atvejų skaičius auga“, – per spaudos konferenciją sakė A. Veryga.

„Galiu dar kartą pasikartot, kad mes apie tai kalbėjome dar vasaros pradžioje ir tos rizikos buvo įvardintos. Gyventi visiškai užsidarius, neinant į ugdymo įstaigas, neinant į darbą, turbūt negalėtų tokių sankcijų pakelti neribotam terminui nei viena valstybė“, – teigė ministras.

Atvejų statistiką pristatydama NVSC atstovė R. Lingienė informavo, kad daugiausiai jų rugsėjį buvo registruota Kauno  apskrityje, 556, tai sudaro beveik 99 atvejus 100 tūkst. gyventojų, Vilniaus apskrityje rugsėjį nustatyta 530 atvejų – beveik 65 atvejai 100 tūkst. gyventojų. Šiaulių apskrityje – 463 atvejai, tai sudaro 117 atvejų 100 tūkst. šios apskrities gyventojų. Mažiausiai atvejų rugsėjo mėnesį registruota Marijampolės ir Utenos apskrityse – 13,1 ir 8,8 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

„Kauno apskrityje atvejų skaičius pradėjo didėti nuo liepos vidurio, Šiaulių apskrityje pakilimas stebimas nuo rugsėjo, o Vilniaus apskrityje nebuvo nei vienos dienos, kad nebūtų registruoti COVID-19 atvejai“, – sakė R. Lingienė.

Anot NVSC atstovės, protrūkiuose rugsėjį buvo nustatyti 76,1 proc. visų atvejų, rugpjūčio mėnesį tai sudarė 70 proc., liepos mėnesį 56 proc. atvejų. „Stebimas akivaizdus atvejų augimas protrūkyje“, – reziumavo specialistė.

Įvežtiniai atvejai rugsėjį sudarė 4,9 proc., rugpjūtį – 11 proc., liepą – 26 proc. visų atvejų. Atvejai, kurių užsikrėtimų grandinės nepavyko nustatyti, liepą siekė 18 proc., rugpjūtį ir rugsėjį – po 19 procentų nuo visų atvejų.

„Pagal amžių, kuriems patvirtinta COVID-19 infekcija, matome, kad rugsėjį infekcija buvo patvirtinta daugiau jaunesnių asmenų, esminiai skirtumai matomi iki 19 amžiaus grupėje, rugsėjį tai sudarė 11 proc. asmenų, kai liepą tokių asmenų buvo 6 proc. Tai patvirtina, kad serga jaunesni, nes jie aktyvesni, jie grįžo į mokyklas, į biurus, į aukštąsias mokyklas, atitinkamai jų sergamumas ir didėja“, – sakė R. Lingienė.

NVSC atstovė taip pat informavo, kad iš rugsėjo mėnesį nustatytų visų COVID-19 atvejų 76 proc. jautė koronavirusui būdingus simptomus, 23 proc. atvejų eiga buvo besimptomė.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 4956 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2378 asmenys, 2466 – pasveiko.

Nuo koronavirusinės infekcijos mirė 94 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 19 užsikrėtusiųjų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us