Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Kiek mažiau nei pusė naujų koronaviruso atvejų nustatyta Šiaulių apskrityje

Iš 104 naujų koronaviruso atvejų 40 registruota Šiaulių apskrityje, sekmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Taip pat 29 atvejai patvirtinti Vilniaus, 23 – Kauno apskrityse. Dar šeši susirgimai fiksuoti Klaipėdos, trys – Utenos, du – Marijampolės ir vienas – Panevėžio apskrityse.

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 76 asmenys, iš jų 59 yra siejami su židiniais.

Per praėjusią parą registruota 10 atvejų, kurie yra siejami su protrūkiu viename iš Šiaulių universiteto (ŠU) kursų. Iš jų aštuoni registruoti Šiaulių apskrities ir po vieną – Klaipėdos ir Utenos apskričių gyventojams. Iš viso šiame protrūkyje užsikrėtė 23 žmonės. Kaip anksčiau teigė NVSC, židinyje stebimos sąsajos su COVID-19 atvejais Raseiniuose.

Keturi nauji atvejai patvirtinti Radviliškio ligoninės protrūkyje. Visi užsikrėtusieji yra antriniai atvejai – ligoninėje nedirba ir nėra joje gydomi. Bendrai su protrūkiu šiuo metu yra susiję 167 užsikrėtusieji: 65 pacientai, 67 darbuotojai ir 35 antriniai atvejai.

NVSC teigimu, taip pat toliau fiksuojami atvejai, siejami su Radviliškyje veikiančia siuvykla „Danijus“. Per praėjusią parą registruota 12 naujų atvejų, iš kurių 11 yra darbuotojai ir vienas antrinis atvejis. Vertinama, kad su židiniu kol kas siejama 20 susirgusiųjų: 16 darbuotojų ir keturi antriniai atvejai.

Be to, Šiaulių apskrityje registruotas naujas židinys. COVID-19 liga patvirtinta dviem Sidabravo žemės ūkio bendrovės darbuotojams. Iš viso šiuo metu registruoti trys susiję infekcijos atvejai.

Vilniaus apskrityje registruoti du atvejai, siejami su šokių studija „City dance“. Iš viso su protrūkiu siejami 46 susirgimai.

Per praėjusią parą po vieną atvejį registruota protrūkiuose, siejamuose su Vilniaus apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu (iš viso trys susirgimai), su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (iš viso septyni susirgimai), su pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“ (iš viso šeši susirgimai), su šokių studija „Šokių harmonija“ (iš viso 13 susirgimų).

Taip pat vienas naujas atvejis Vilniaus apskrityje yra susijęs su židiniu Valstybiniame Kauno muzikiniame teatre. Iš viso registruoti 48 susirgimai.

Be to, Vilniaus apskrityje registruoti trys nauji protrūkiai. Pirmasis – Vilniaus vaikų darželyje „Šviesos slėnis“, kur infekcija patvirtinta vienam darbuotojui. Iš viso registruoti du COVID-19 atvejai.

Antrasis naujas židinys registruotas Vilniuje veikiančioje įmonėje „Echo Stamp“. Koronaviruso infekcija patvirtintas vienam iš darbuotojų. Nustatyta, kad jis bendravo su anksčiau užsikrėtusiu kolega, kuriam infekcija patvirtinta spalio 2 dieną. Pirmojo asmens užsikrėtimo aplinkybės siejamos su ledo ritulio varžybomis Elektrėnuose.

Trečiasis naujas židinys Vilniuje registruotas sporto klube ir sveikatingumo centre „Alfa Steps“. Koronavirusas patvirtintas dviem asmenims – darbuotojui ir lankytojui. Iš viso registruoti keturi susiję COVID-19 ligos atvejai.

Kauno apskrityje, Raseinių rajone, įsikūrusiuose Blinstrubiškių socialinės globos namuose koronavirusinė infekcija patvirtinta penkiems darbuotojams. Iš viso čia registruotas 61 atvejis: 17 darbuotojų, 40 gyventojų ir keturi antriniai atvejai.
 
Be to, Raseiniuose registruoti ir trys nauji židiniai. Pirmasis siejamas su Ariogalos gimnazija, kur susirgimas patvirtintas darbuotojui. Čia iš viso registruoti du susiję atvejai. Antrasis – „Nemuno vaistinėje“, kur praėjusią parą taip pat patvirtintas vienas užsikrėtimo atvejis. Iš viso serga du asmenys. Trečiasis – Raseinių socialinių paslaugų centre, kur taip pat patvirtintas vienas naujas atvejis, o iš viso serga du žmonės. 

Kaune vienas naujas atvejis yra siejamas su protrūkiu Erudito licėjuje – susirgo mokinys. Vertinama, kad iš viso šiuo metu su protrūkiu yra susiję 16 infekcijos atvejų.

Dar vienas atvejis Kaune siejamas su protrūkiu Kauno vyriausiajame policijos komisariate. Iš viso registruota 18 susirgimų.

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 26 asmenys.

Be to, per praėjusią parą registruoti du įvežtiniai atvejai: iš Ukrainos ir Baltarusijos.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 5185 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2577 asmenys, 2495 – pasveiko.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us