Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Iš koronaviruso židinių sudėtingiausia situacija – Blinstrubiškių globos namuose

Sudėtingiausia situacija iš visų koronaviruso plitimo židinių yra Raseinių rajono Blinstrubiškių socialinės globos namuose, teigia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Šioje įstaigoje patvirtinus dešimt naujų atvejų, iš viso infekcija jau nustatyta 71 asmeniui: 27 darbuotojams, 40 gyventojų, dar keturi – antriniai atvejai.

Pasak NVSC Vilniaus departamento vadovės Rolandos Lingienės, specialistai penktadienį ir sekmadienį, įvertinę įstaigos veiklą, nustatė reikšmingų trūkumų.

„Kas nustatyta šiuo metu – nepakanka aptarnaujančio personalo, aš turiu omeny gydytojus, tai reiškia, kad vienas tas pats gydytojas prižiūri tiek COVID-19 teigiamus, tiek COVID-19 neigiamus pacientus, kai reikia gydymo. Nurodyta skubiai surasti personalą, nes prevencijos priemonės, ypač su sunkiai sergančiais pacientais, gana komplikuotos vienam žmogui“, – per spaudos konferenciją sakė ji.

Anot R. Lingienės, NVSC įpareigojo suburti ir atskiras medicinos bei globos paslaugas teikiančias komandas asmenims, kuriems nustatytas koronavirusas ir kurie neserga šia infekcija. Įstaiga įpareigota rasti ir infekcijų kontrolės specialistą, nes nustatytas „ne tik infekcijų kontrolės nesilaikymas, bet ir bazinių žinių trūkumas“.

„Penktadienį net nustatyta, kad namuose nepakako dezinfekcinių priemonių. Vakar dieną šiomis priemonėmis jau jie buvo pakankamai apsirūpinę“, – sakė NVSC atstovė.

Anot jos, kituose židiniuose registruota po kelis naujus atvejus ir naujų užsikrėtimų juose mažėja.

Iš viso per parą registruota 100 naujų koronaviruso atvejų, 44 jų siejami su žinomais židiniais.

Subscribe
Notify of
guest
1 Komentarai
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
Romas

Teisti trbunole tuos veikėjus, kurie davė nurodymą suvešti sergančius į senelių namus, kad visi užsilenktu.

Contact Us