Raseinių naujienų portalas

Politika

Lietuvoje prasideda dėl COVID-19 pailgintas išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose

Lietuvoje pirmadienį prasideda iki keturių dienų ištęstas išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose, taip siekiant sumažinti grėsmę koronaviruso (COVID-19) pandemijos plitimui.

„Prasideda balsavimas iš anksto ir kiekviena pilietis, turėdamas asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, nosį-burną dengiančią apsaugos priemonę ir savo rašymo priemonę gali apsilankyti bet kuriame Lietuvos mieste esančioje išankstinio balsavimo vietoje ir pasinaudoti savo teise balsuoti“, – BNS sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Rinkėjų prašoma ateiti balsuoti su kaukėmis ir savo rašymo priemone, nepamiršti asmens dokumento. Neturintiems kaukės ar rašiklio, jie bus duodami vietoje.

Komisijos vadovė pažymi, kad išankstinio balsavimo metu galima valią pareikšti bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos registracijos, balsavimas vyks nuo 7 iki 20 valandos. Sekmadienį, rinkimų dieną, bus galima balsuoti tik savo rinkimų apygardos apylinkėse.

„Jei atsitiktų taip, kad rinkėjo deklaruota gyvenamoji vieta yra Vilniuje, bet jis lankysis Kaune, Panevėžyje, Alytuje ar kitame mieste, turėdamas minėtą trijų dalių komplektą, nosį-burną dengiančią priemonę, rašiklį ir asmens dokumentą, jis gali apsilankyti toje savivaldybėje esančioje išankstinio balsavimo vietoje ir balsuoti“, – teigė komisijos pirmininkė.

VRK vadovė kvietė išankstinio balsavimo galimybe, kuomet bus mažesni rinkėjų srautai, pasinaudoti vyresnio amžiaus ir rizikos grupės žmones.

„Labai kviečiame vyresnio amžiaus rinkėjus, esančius rizikos grupėje, pasinaudoti galimybe balsuoti rytinėmis balsavimo valandomis, kada mažiau rinkėjų, nuo 7 val. ryto iki 9 val. ryto“, – sakė pirmininkė.

Šiuose Seimo rinkimuose įrengta daugiau išankstinio balsavimo vietų, tačiau dalyje savivaldybių nebus galima balsuoti pačiame savivaldybės pastate, kaip buvo iki šiol.

Iš trijų didžiausių miestų tik Vilniuje išankstinis balsavimas vyksta ir savivaldybės pastate, tuo metu Kaune ir Klaipėdoje rinkėjai kviečiami balsuoti kitur.

Vilniuje iš anksto gyventojai be savivaldybės pastato Konstitucijos prospekte gali balsuoti Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centre Saulėtekyje, A. Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų Viršuliškėse, Vilniaus rajono savivaldybės pastate Rinktinės gatvėje bei Lukiškių aikštėje.

Kaune balsavimas vyksta rotušėje ir Kauno kultūros centre Kęstučio gatvėje. Klaipėdos miesto savivaldybėje balsavimo irgi nebus, jis rengiamas Žvejų rūmuose.

Vilniaus rajono savivaldybė taip pat numačiusi keturias balsavimo vietas: be savo pastato sostinės Rinktinės gatvėje kviečia rinkėjus balsuoti Nemenčinėje, Švenčionių g. 12, Rudaminoje, Vilniaus g. 2 ir Lavoriškėse, Liepos g. 9.

Salio 9 ir 10 dienomis bus galima balsuoti namuose. Šiemet balsuoti namuose galės ne tik neįgalieji, vyresni nei 70 metų asmenys, negalintys atvykti į rinkimų apylinkes, bet ir neįgaliuosius slaugantys žmonės, taip pat gyventojai, kuriems nustatytas ar įtariamas koronavirusas ar kurie turėjo izoliuotis dėl kontaktų, kelionių į užsienį.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us