Raseinių naujienų portalas

Kita

Seimo rinkimuose iš anksto balsavo 1,5 proc. rinkėjų

Per pirmas dvi išankstinio balsavimo dienas Seimo rinkimuose savo valią jau pareiškė 36 tūkst. 759 rinkėjai arba 1,52 proc. nuo visų esančių sąrašuose. Raseinių rajone skaičiai panašūs – išankstiniame balsavime dalyvavo 484 rinkėjai (1,43 proc.).

Aktyviausiai rinkėjai iš anksto balsavo Kaune Centro-Žaliakalnio (3,96 proc.) ir Kalniečių (2,81 proc.) apygardose, mažiausiai aktyvūs – Vilniaus Panerių-Grigiškių (0,22 proc.) ir Naujosios Vilnios (0,25 proc.) apygardose, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

Palyginti su pernai vykusių prezidento rinkimų pirmuoju turu ir referendumu dėl dvigubos pilietybės, kai išankstinis balsavimas buvo ištęstas dėl referendumo, aktyvumas šiek tiek mažesnis.

2019 metais per pirmąją išankstinio balsavimo dieną prezidento rinkimuose ir referendume aktyvumas buvo 1,85 proc. o iš viso balsavo 44 tūkst. 747 rinkėjai.

Vyriausiosios rinkimų komisijos patvirtintuose rinkėjų sąrašuose yra 2 mln. 449 tūkst. 683 žmonės. 

Renkamas 141 parlamentaras: 70 – pagal sąrašus ir 71 – vienmandatėse apygardose.

Išankstinis balsavimas per šiuos Seimo rinkimus vietoje įprastų keturių dienų pailgintas iki keturių ir vyks iki ketvirtadienio vakaro. Balsavimas prasideda 7 val. ir trunka iki 20 valandos. 

Rinkėjai valią pareikšti gali bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos registracijos.

Rinkėjų prašoma ateiti balsuoti su nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis, turėti savo rašymo priemonę, nepamiršti asmens dokumento. Neturintiesiems kaukės ar rašiklio, jie bus duodami vietoje.

Taip pat įrengta daugiau išankstinio balsavimo vietų, tačiau dalyje savivaldybių negalima balsuoti pačiame savivaldybės pastate, kaip būdavo anksčiau.

Iš trijų didžiausių miestų tik Vilniuje išankstinis balsavimas vyksta ir savivaldybės pastate, tuo metu Kaune ir Klaipėdoje rinkėjai kviečiami balsuoti kitur.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us