Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Kaip keičiasi Lietuvos pašto veikla Raseinių rajone?

Raseinių rajone įvedus laikiną karantiną, Lietuvos paštas pritaiko savo veiklą lokalaus karantino sąlygoms. Ką reikėtų žinoti?

„Kaip ir karantino metu pavasarį, taip ir dabar, pašto veikla nesustoja – esame pasiruošę užtikrinti paslaugų teikimą savo klientams. Aptarnaudami klientus imamės visų svarbiausių saugumo priemonių. Tačiau labai svarbus ir klientų vaidmuo – norime paprašyti ne tik supratingumo dėl tam tikrų veiklos pakeitimų, bet ir pačių žmonių atsakomybės laikytis numatytų saugumo taisyklių. Nuo mūsų visų priklauso tolimesnė situacija rajone,“ – sako Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento atstovė Gintarė Kitovė.

Lietuvos pašto darbuotojai iki šiol dirba laikydamiesi visų įmanomų saugumo priemonių: dėvi apsaugines veido kaukes, yra aprūpinti dezinfekciniu skysčiu, pašto skyrių darbuotojus nuo klientų skiria specialios plastikinės pertvaros, patalpos reguliariai vėdinamos, valomi paviršiai.  

Nuo spalio 9 d. įvedamos kelios papildomos saugumo taisyklės:

Pirmenybė – saugiems siuntimo ir gavimo būdams. Gyventojai skatinami naudotis LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalu (Vilniaus g. 93). Tai yra ne tik patogiausia priemonė siųsti ir gauti siuntas, nes veikia 24/7, bet ir saugiausia – galima išvengti žmogiškojo kontakto. Taip pat primenama, kad karantino metu siuntos, jeigu ant jų nurodytas gavėjo telefono numeris, gali būti nukreiptos į terminalą, taip išvengiant siuntos atsiėmimo pašto skyriuje. Siekiant maksimaliai apsaugoti save, siuntas rekomenduojama formuoti internetu – Lietuvos pašto savitarnoje (www.manosiuntos.post.lt) – čia suformavus terminalinę siuntą, ją beliks tik įdėti į terminalą, o siunčiant pašto siuntą, nereikės laukti bendroje eilėje – siuntą galima palikti tam skirtoje vietoje pašto skyriuje. 

Laiškininkų ir kurjerių paslaugos – iki slenksčio. Tai reiškia, kad pašto darbuotojai neaptarnaus klientų jų gyvenamųjų patalpų viduje – jeigu aptarnaujamas daugiabučio gyventojas, jam paslaugos teikiamos laiptinėje, jeigu klientas gyvena nuosavame name, jis bus aptarnautas lauke. Įteikiant registruotas siuntas prašoma klientų naudoti nuosavą rašymo priemonę. Išmokos bus pristatomos pinigus įdedant į voką. Labai svarbu jokiu būdu neatidaryti durų pašto darbuotojams, jei namuose yra saviizoliacijoje esančių gyventojų – informuokite apie situaciją per langą, arba žodžiu per uždarytas duris.

Pašto skyriuose – ribojamas žmonių kiekis. Kiekviename pašto skyriuje ant durų iškabinti informaciniai plakatai, kuriuose parašyta, kiek vienu metu patalpoje gali būti aptarnaujama klientų. Prašoma laikytis šių reikalavimų, jeigu patalpoje jau yra tiek žmonių, savo eilės palaukti lauke. Taip pat labai svarbu laikytis saugaus atstumo nuo kitų klientų. Pašto skyriai dirbs įprastu grafiku.

Kol kas šios taisyklės bus taikomos dvi savaites nuo karantino Raseinių rajone paskelbimo. Taisyklės keisis atitinkamai pagal tolimesnę epidemiologinę situaciją.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us