Raseinių naujienų portalas

Kita

ES susitarė dėl bendrų COVID-19 prevencijos taisyklių, siekdama užbaigti kelionių chaosą

ES valstybės narės penktadienį susitarė dėl metodo, leidžiančio nustatyti saugias kelionių kryptis Europoje, tikėdamosi suderinti chaotišką judėjimo bloke apribojimų dėl COVID-19 pandemijos rinkinį.

27 ES valstybių narių pasiuntiniai susitarė dėl rekomendacijų sąrašo, apimsiančio spalvinių kodų sistemą pavojingoms zonoms nustatyti: priklausomai nuo padėties, teritorijos bus žymimos žalia, oranžine ar raudona spalvomis.

Rekomendacijos liks neprivalomo pobūdžio: atskiros šalys galės laisvai laikytis siūlymų arba visiškai juos ignoruoti.

Pandemijos nuniokotas turizmo sektorius tikisi, kad tokios priemonės bus plačiai įgyvendintos ir padės sumažinti painiavą keliaujant Europoje.

Dėl metodologijos buvo sutarta, Europoje prasidėjus antrai koronaviruso bangai ir nerimą keliantį lygį pasiekus naujų užsikrėtimo atvejų skaičiui Madride, Paryžiuje ir kitose svarbiose ES vietose.

„Tai yra svarbus žingsnis – atlikus bendrą rizikos analizę jis suteiks daugiau nuspėjamumo ir skaidrumo keliaujant COVID sąlygomis ES“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė ES pirmininkaujančios Vokietijos atstovas.

Panašiai kaip ir pandemijos pradžioje praėjusį pavasarį, ES narės šiuo metu laikosi labai skirtingų požiūrių į apribojimus dėl COVID-19.

Pavyzdžiui, Vokietija paskelbė įspėjimą dėl kelionių į Belgiją, o Prancūzija to nepadarė. Tuo metu Vengrija įspėja dėl kelionių iš visų šalių, išskyrus Lenkiją, Čekiją ir Slovakiją.

Siekdama supaprastinti kelionių tvarką, Europos Komisija anksčiau rekomendavo priimti spalvinių kodų sistemą.

Sutartu planu valstybės narės įsipareigoja teikti reikiamus duomenis ne tik nacionaliniu, bet ir regioniniu lygiu.

ES kriterijai apima COVID-19 diagnozių skaičių 100-ui tūkst. žmonių, taip pat testavimo apimtis tam tikroje gyventojų grupėje.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras kas savaitę skelbia atnaujintą žemėlapį, pagrįstą šiais duomenimis, tačiau valstybės narės pačios sprendžia, kaip panaudoti šiuos duomenis. 

Remiantis minimu siūlymu, „valstybes narės turėtų ir toliau dėti koordinavimo pastangas, susijusius su karantino trukme ir alternatyviomis galimybėmis“.

Siūlymas turi būti oficialiai priimtas per antradienį vyksiantį Europos reikalų ministrų susitikimą.

2020-05-13, Karantino metu Vilniaus oro uoste nusileido lėktuvas iš Frankfurto. 2020 m. Gegužės 13 d.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us