Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Nepaisant karantino rekomendacijų, katalikų pamaldos Raseinių rajone nebus atšauktos

Nepaisant Raseinių rajone įvestu karantinu nustatytų rekomendacijų, katalikų pamaldos rajone nebus atšauktos, bet žadama jose laikytis ypatingo saugumo.

Kauno arkivyskupijos atstovas spaudai Darius Chmieliauskas BNS teigė, kad ir iki lokalaus karantino rajone įvedimo keliolikoje rajono bažnyčių tikintieji net per sekmadienines mišias gausiai nesibūriavo.

„Mišios vyksta ir vyks, laikantis visų įmanomų apsaugos priemonių – ir dezinfekcijos, ir kaukių, visiškai bažnyčių neuždarys, nes, tiesą sakant, neuždarytos ir kitos socialinės erdvės. Ir iki karantino Raseiniuose, kur yra viena didžiausių rajone bažnyčių, buvo iki 30–40 žmonių sekmadienį. Tai tikrai nėra didžiulės masės, žmonės saugosi“, – teigė D. Chmieliauskas.

Anot jo, Raseinių klebonas tokį sprendimą suderino ir su rajono savivaldybės administracija.

Raseinių rajone karantinas įvestas penktadienį, kai per pastarąsias dvi savaites COVID-19 sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų savivaldybėje perkopė 1,1 tūkst. atvejų.

Rajone privaloma dėvėti kaukes tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse, draudžiama būriuotis daugiau nei po du asmenis, išskyrus šeimas, dirbama ir mokomasi nuotoliniu būdu, kavinių darbas sutrumpintas iki vidurnakčio, ribojami pirkėjų ir klientų įstaigose srautai. Draudžiami visi renginiai bei susibūrimai tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, išskyrus rinkimus. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us