Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Prezidentas iš naujo Seimo tikisi geresnio dialogo ir „mažesnio stumdymosi tarpusavyje“

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad iš naujojo Seimo tikisi geresnio dialogo tarp skirtingų politinių jėgų ir su kitomis valdžios institucijomis. 

Šalies vadovo teigimu, Europos Sąjungos finansinė parama gali duoti teigiamą postūmį šalies raidai, jei bus aiški strategija, kur nukreipti lėšas.

„Tikiuosi geresnio susikalbėjimo tarpusavyje ir susikalbėjimo su kitomis valdžios institucijomis, to labai linkėčiau, nes tikiu, kad artimiausi penkeri–septyneri metai gali būti Lietuvai tiesiog puikūs“, – sekmadienį atidavęs savo balsą apylinkėje Naujojoje Vilnioje žurnalistams sakė prezidentas.

„Tam yra visos prielaidos, tam yra ir mūsų puikus bendradarbiavimas ir narystės Europos Sąjungoje privalumai, daugiametė finansinė perspektyva, gaivinimo fondas, Lietuva gauna tikrai didžiules lėšas, belieka turėti labai aiškią viziją, strategiją ir pasinaudoti tomis galimybėmis“, – pažymėjo G. Nausėda.

Į klausimą, ką pasirinkęs – permainas ar stabilumą, prezidentas teigė pasirinkęs „ambicijas tam, kad mažiau stumdytumėmės tarpusavyje, mažiau užsipultumėm vienas kitą asmeniškai, daugiau galvotume apie valstybę“.

G. Nausėda teigė, kad tikisi, jog sėkmingai pasirodys tos jėgos, kurios supranta gerovės valstybės viziją.

„Apie žalią, skaitmeninę, socialiai teisingą Lietuvą, tokia yra gerovės valstybės vizija ir, be abejo, man tikrai bus lengviau kalbėtis su politinėmis jėgomis, kurioms nereiks aiškint nuo nulio, kas yra gerovės valstybė“, – pabrėžė G. Nausėda.

Su pirmąja ponia Diana Nausėdiene atvykęs balsuoti prezidentas taip pat sakė, kad vietos A. Kojelavičiaus apylinkė dirba sklandžiai, „gerai pasirengusi“.

„Lengvai suradau, už ką norėjau balsuoti, pilietinė pareiga atlikta, džiaugiuosi ir kviečiu žmones dar kartą balsuoti, turime šventę, demokratijos tikrąja to žodžio prasme, pasinaudokime ja“, – žmones pareikšti savo valią Seimo rinkimuose ragino prezidentas.

Lietuvos piliečiai šiuo Seimo rinkimuose balsuoja šiek tiek aktyviau nei 2016-aisiais. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, iki 11 val. sekmadienį balsavo 9,51 proc. rinkėjų, o bendras aktyvumas su išankstiniais balsais jau siekia 21,16 procento.

Per praėjusius Seimo rinkimus iki 11 val. buvo balsavę 9,07 proc. rinkėjų, tačiau buvo mažesnis aktyvumas balsuojant iš anksto – 6,65 proc., palyginti su dabartinių rinkimų 11,64 procento. Dėl koronaviruso pandemijos išankstinis balsavimas šiemet buvo pailgintas iki keturių dienų vietoje įprastinių dviejų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us