Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Dėl pinigų stresą patiria kas trečias gyventojas

Daugiau nei trečdalis (39 proc.) Lietuvos gyventojų dėl savo finansų kasdien jaučia nerimą, o tai neigiamai veikia jų santykius su artimaisiais, sveikatą ir produktyvumą darbe, rodo naujausias tyrimas.

Pasak „Swedbank“ Finansų instituto užsakymu atliktos apklausos, kas šeštam žmogui nekelia streso jo finansinė situacija, o visiškai patenkinti savo finansais 7 proc. apklaustųjų.

„Visiškai patenkintų, absoliučiai laimingų ir ramių dėl savo finansų yra tik 7 proc. apklaustųjų, o tokių, kurie visiškai nepatenkinti, yra dvigubai daugiau – 14 procentų“, – žurnalistams sakė  „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė.

Pasak jos, nerimas dažnai kyla dėl to, kad žmonėms sunkiai pavyksta sukaupti pinigų nenumatytiems atvejams: ketvirtadalis sunkiai gali sutaupyti, dar tiek pat išvis neturi tokios galimybės, nes gyvena „nuo vieno atlyginimo iki kito“.

43 proc. šalies gyventojų teigia, kad darbas jiems yra dažniausia streso priežastis, 30 proc. mano, jog rūpestis dėl pinigų neigiamai veikia santykius su artimaisiais, o penktadalis turėjo ginčų dėl pinigų.

Tyrimas parodė, kad jaunesni žmonės (18-24 metų) stresą dėl savo finansų patiria dažniau nei vyresni. Du iš trijų pripažino, kad pinigai jiems kelia stresą kasdien. Be to, jauni žmonės labiau linkę impulsyviai leisti pinigus – tą iš dalies daro kas antras apklaustasis iki 24 metų.

Geriausiai dėl savo finansinės padėties jaučiasi 35-44 metų ir 65-75 metų gyventojai.

Žmonės gana gerai supranta neigiamą nerimo dėl finansų poveikį psichinei ir fizinei sveikatai. Tačiau 23 proc. žmonių nenori kalbėtis apie finansus nei su šeima, draugais, nei su profesionaliais konsultantais. 

Apklausą „Swedbank“ užsakymu rugpjūčio 14–25 dienomis atliko rinkos tyrimų bendrovė „Norstat“. Tyrimo metu buvo apklausti 1000 Lietuvos gyventojų nuo 18 iki 75 metų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us