Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Per devynis mėnesius sulaikyta beveik dvigubai daugiau kontrabandinių rūkalų nei pernai

Per pirmuosius devynis šių metų mėnesius sulaikyta beveik dvigubai daugiau kontrabandinių cigarečių nei per visus pernai metus, penktadienį pranešė Muitinės departamentas. 

Departamento duomenimis, šiemet jau sulaikyta 13,1 mln. pakelių kontrabandinių rūkalų, tuo metu per visus 2019-uosius buvo sulaikyta 6,8 mln. pakelių. 

Sulaikytų cigarečių vertė siekia daugiau kaip 46,4 mln. eurų, daugiau nei devyni dešimtadaliai šių cigarečių yra baltarusiškos. 

Daugiausiai cigarečių – apie 59 proc. – sulaikoma pasienyje su Baltarusija, 15 proc. – pasienyje su Lenkija, o 26 proc. sulaikomi šalies viduje. 

Mėtinių cigarečių krovinių šiemet sulaikoma dvigubai daugiau nei pernai ir jų dalis tarp visų cigarečių sudaro apie šešis nuošimčius. Šiomis cigaretėmis nuo gegužės uždrausta prekiauti Europos Sąjungoje. 

Taip pat trečdaliu išaugo ir dėl rūkalų kontrabandos muitininkų pradėtų ikiteisminių tyrimų skaičius. Pernai pradėti 52 tyrimai, šiemet – 69. 

Muitinės departamentas šįmet sulaikė maždaug 92 proc. visų šalyje teisėsaugos sulaikytų kontrabandinių rūkalų. Dažnai sulaikomi itin stambūs kontrabandinių cigarečių kroviniai, susidedantys iš tūkstančio ir daugiau dėžių. 

Anot muitininkų, pagal bendrovės „Nielsen“ atlikto „tuščių pakelių“ tyrimo duomenis, šiuo metu nelegalios cigaretės Lietuvoje užima apie 19,3 proc. tabako gaminių rinkos. Pernai šis skaičius buvo dviem procentais didesnis. 

Beveik toks pat kontrabandinių cigarečių kiekis Lietuvos rinkoje buvo ir 2015-2018 metais, padidėjęs jis buvo tik pernai. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us