Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Daugiausia COVID-19 nustatyta Vilniaus apskrityje, epidemiologai nespėja tirti

Per praėjusią parą Lietuvoje daugiausia susirgimų koronavirusu nustatyta Vilniaus apskrityje, epidemiologai nespėja aiškintis patvirtintų atvejų užsikrėtimo istorijos.

Iš pavirtintų 252 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų 97 registruoti Vilniaus apskrityje. Klaipėdos apskrityje nustatyti 43, Kauno – 39, Šiaulių – 23 užsikrėtimai. Dar 20 atvejų fiksuota Panevėžio, dešimt Tauragės, devyni Telšių, šeši Alytaus ir penki Marijampolės apskrityse, rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenys.

Registruoti penki įvežtiniai atvejai: du iš Belgijos, po vieną iš Lenkijos, Ukrainos ir Rusijos.

Tuo metu 62 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

NVSC pranešė, kad šiuo metu Vilniaus apskrityje dar nepradėta 31 atvejo epidemiologinė diagnostika, tad dar nėra aišku, kokiomis aplinkybėmis šie žmonės užsikrėtė.

Centras įspėja, kad atvejų tyrimas šiame regione vėluos. Tai reiškia, kad tie asmenys, kurie gavo informaciją apie tai, jog jiems patvirtinta koronavirusinė infekcija, nelaukę NVSC specialistų skambučio, turi izoliuotis ir įspėti žmones, su kuriais galėjo turėti didelės rizikos sąlytį.

Nauji atvejai ugdymo įstaigose

Su protrūkiais siejami 105 atvejai.

Vilniaus apskrityje praėjusią parą registruoti šeši koronavirusinės infekcijos atvejai, siejami su protrūkiu Vilniaus lopšelyje-darželyje „Žemyna“, penki – su židiniu Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijoje, po vieną – su protrūkiais Ukmergės Senamiesčio progimnazijos Laičių pradinio ugdymo skyriuje, Viliaus Šiaurės licėjuje, Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijoje.

Taip pat neblėsta židinys Pabradėje veikiančioje įmonėje „Intersurgical“. Čia nustatyti šeši nauji susirgimai – užsikrėtė penki darbuotojai ir vienas atvejis yra antrinis.  

Patvirtinta naujų atvejų, susijusių su protrūkiais „Regitroje“ (2), „Lietuvos pašte“ (1), „Studio moderna“ (4).

Pirminiais duomenimis, dar devyni infekcijos atvejai gali būti susiję su židiniu Palangos reabilitacijos ligoninėje. Susirgo penki Klaipėdos apskrities, po du – Telšių ir Šiaulių apskričių gyventojai.

Dar du atvejai Klaipėdoje siejami su protrūkiu „Rotary klube“, po vieną – su protrūkiais Gilijos pradinėje mokykloje, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre, Klaipėdos krepšinio mokykloje, Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje.

Taip pat vienas atvejis siejamas su protrūkiu Klaipėdos jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamente Švėkšnoje.

Nauji židiniai Vilkijoje ir Kelmėje

Dar trys užsikrėtimai nustatyti susiję su Raseinių rajone veikiančiais Blinstrubiškių socialinės globos namais, susirgo du darbuotojai ir vienas šeimos narys.

Po vieną infekcijos atvejį siejama su protrūkiais Raseinių ligoninėje bei Raseinių kelių tarnyboje. Dar du užsikrėtimai siejami su protrūkiu Zapyškio seniūnijoje.

Taip pat trys nauji COVID-19 atvejai susiję su protrūkiu Kauno klinikų Chirurgijos skyriuje – užsikrėtė du darbuotojai ir vienas pacientas, gyvenantis Alytaus apskrityje.

Be to, registruotas naujas protrūkis Kauno rajono Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centre. Čia infekcija patvirtinta dviem darbuotojams.

Šiaulių apskrityje po du koronaviruso atvejus siejama su protrūkiais Šiaulių ugdymo centre „Spindulys“, taip pat Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos dienos užimtumo centre, du ligos atvejai patvirtinti Šiauliuose veikiančios įmonės „Raštuoti mezginiai“ darbuotojams.

Koronavirusas diagnozuotas dar vienam Liolių socialinės globos namų darbuotojui, čia jau patvirtinta 16 atvejų.

Taip pat registruotas naujas židinys Kelmės rajono savivaldybėje – šeštadienį koronavirusas patvirtintas įstaigos darbuotojui.

Taip pat vienas atvejis Šiaulių apskrityje gali būti susijęs su apsilankymu Vilniuje veikiančiame bare „Sanatorija“.

Plinta gydymo ir socialinės globos įstaigose

Panevėžio apskrityje aštuoni atvejai yra susiję su protrūkiu Pasvalio policijos komisariate: susirgo du darbuotojai ir šeši šeimos nariai.

Šeši nauji užsikrėtimai – Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje. Liga patvirtinta keturiems pacientams, vienam darbuotojui, vienas atvejis – antrinis.

Tauragės apskrityje vienas atvejis gali būti susijęs su protrūkiu Jurbarko ligoninėje. Tuo metu Telšių apskrityje po vieną infekcijos atvejį, epidemiologų vertinimu, yra susiję su protrūkiais Plungės rajono Šateikių seniūnijoje bei Plungėje veikiančioje įmonėje „Technoexport Storage“.

COVID-19 nustatytas dar penkiems Marijampolės specialiųjų socialinės globos namų gyventojams. Šiame židinyje jau skaičiuojami 25 infekcijos atvejai: užsikrėtė 18 gyventojų ir 7 darbuotojai.

Lietuvoje iš viso patvirtintas 7521 COVID-19 ligos atvejis, tebeserga 4276 asmenys, 3097 pasveiko.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us