Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Savivaldybės pagal sergamumą bus skirstomos į zonas, medikai gaus priedus – premjeras

Šią savaitę savivaldybės pagal koronaviruso sergamumą bus suskirstytos į zonas, joms planuojama pateikti „griežtas rekomendacijas“ infekcijai valdyti. 

Be to, kyla pavojus stabdyti dalies planinių medicinos paslaugų tiekimą.

Apie tai pirmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ po COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komiteto posėdžio pranešė premjeras Saulius Skvernelis.

„Trečiadienį visos savivaldybės bus suskirstytos į raudonąją, geltonąją ir žaliąją grupes. Kiekvienai grupei bus duotos labai išsamios ir aiškios rekomendacijos, kaip kovoti su viruso plitimu. Jeigu šios priemonės nepadės, būsime priversti įvesti lokalius karantinus atskirose savivaldybėse“, – rašė jis.

Be to, anot premjero, penkių didžiųjų šalies ligoninių medikams bus mokami papildomi priedai.

„Medikai ir epidemiologai išlieka svarbiausi žmonės mūsų kovoje su COVID-19. Turime tausoti juos, sudaryti jiems geriausias sąlygas ir gerbti jų darbą. Todėl šiandien priėmėme sprendimą mokėti priedus penkių tiesiogiai su virusu dirbančių ligoninių medikams ir skirti papildomų išteklių sustiprinti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir motyvuoti jo darbuotojus“, – teigė S. Skvernelis.

Jis taip pat pabrėžė, kad šiuo metu COVID-19 ligoniams gydyti „jau naudojama 57 proc. vadinamųjų kovidinių lovų“.

„Pasiekę 70 proc., būsime priversti stabdyti tam tikrų planinių paslaugų teikimą, kad mūsų medikai galėtų nukreipti resursus naujajam koronavirusui gydyti“, – aiškino premjeras.

S. Skvernelio minimos penkios ligoninės: Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninė, Klaipėdos universitetinė ligoninė, Respublikinėje Šiaulių ligoninė ir Respublikinė Panevėžio ligoninė.

Vyriausybės vadovas taip pat paragino žmones „padaryti pauzę visuomeniniame gyvenime“.

„Kitą savaitę prasideda mokinių rudens atostogos. Vaikai neis į mokyklas. Tada bus pats laikas ir suaugusiems padaryti pauzę visuomeniniame gyvenime, taip apsaugant save ir kitus nuo viruso plitimo. Metas prisiminti pavasario šūkį „Likime namuose“. Atsisakyti nebūtinų renginių. Eiti tik ten, kur užtikrinamas saugumas ir reikalavimų laikymasis“, – socialiniame tinkle rašė S. Skvernelis.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 205 nauji koronaviruso atvejai, bendras jų skaičius siekia 7726. Tebeserga 4468 asmenys, pasveikusiais laikomi 3110.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us