Raseinių naujienų portalas

Kita

Koronaviruso programėlę parsisiuntė daugiau kaip 57 tūkst. žmonių

Artumą su sergančiuoju koronavirusu fiksuojančią mobiliąją programėlę „KoronaStopLT“ jau parsisiuntė daugiau kaip 57 tūkst. žmonių, informavo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Nuo programėlės „KoronaStopLT“ startavimo ją parsisiuntė daugiau kaip 57 tūkst. Lietuvos gyventojų, tai labai neblogai, apie du procentai šalies gyventojų, kad programėlė duotų maksimalų efektą, būtų gerai, jei ją įsidiegtų 60 proc. Lietuvos gyventojų“, – per spaudos konferenciją pirmadienį pranešė A. Veryga.

„Tokių šalių, kurios taip intensyviai naudotųsi, sunkiai rastume, tarp pirmaujančių Suomijoj, Airijoj šiek tiek virš 40 proc. populiacijos parsisiuntė, Portugalijoj ir Vokietijoj ketvirtadalis maždaug gyventojų. Noriu priminti ir paraginti, kad programėlę būtų gerai parsisiųsti į savo mobiliuosius telefonus ir taip prisidėti prie kontaktų atsekamumo“, – teigė ministras.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistė Brigita Rašimaitė pranešė apie programėlės veikimo sutrikimus sekmadienį, anot jos, priežastys dar analizuojamos, neatmetama ir kibernetinės atakos versija.

„Dėl programėlės veikimo sutrikimų vakar dieną, priežastys yra vis dar analizuojamos, prielaidų yra keletas, neatmetama ir tokia prielaida, kad galėjo suveikti programėlės apsaugos dėl kibernetinės atakos. Į šį klausimą, kas nutiko, kokia sutrikimo priežastis, turės atsakyti darbuotojai, atsakingi už programėlės techninį palaikymą“, – sakė B. Rašimaitė.

Specialistė taip pat ragino žmones įsidiegus programėlę neieškoti kodo, kurį reikia įvesti tik užsikrėtus COVID-19.

„Dar ne visi įsigilino, susipažino su programėlės veikimo principu, programėlė ją įsidiegus iš karto neprašo jokio kodo įdiegimo, žmonės neįsiskaito, ranka, kad reikia įvesti dešimties simbolių kodą, kreipiasi į mus ir klausia, kur gauti kodą. Tas kodas yra reikalingas, kai žmogui patvirtinamas susirgimas COVID-19, tada kodą išduoda epidemiologai, tirdami židinį (…), patiems žmonėms įvedinėti kodo, ieškoti, iš kur jį gauti, nereikia“, – teigė B. Rašimaitė.

Ji teigė šiuo metu neturinti duomenų, kiek sergančiųjų buvo išduoti kodai ir suvesti į programėlę. 

„Iš tikrųjų procesas vyksta, kodai yra išduodami, bet kiek jų išduota, kadangi išduoda ne vienam žmogus, o epidemiologai, atliekantys epidemiologinę diagnostiką, tiriantys židinius, atsakyti negaliu“, – sakė specialistė.

 Atstumą su sergančiuoju COVID-19 fiksuojanti programėlė „KoronaStopLT“ pradėjo veikti ketvirtadienį. Programėlė veikia naudodama „Bluetooth“ ryšį, kuris fiksuoja artumą  tarp įrenginių. Ją nemokamai galima atsisiųsti iš „Google Play“ ir „App Store“ internetinių parduotuvių.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us