Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Augintinis – ne dovana, tai – įsipareigojimas ir atsakomybė

Žemės ūkio ministerija jungiasi prie Lietuvos policijos organizuojamos socialinės kampanijos „Būk atsakingas, neremk nelegalaus verslo, nepirk gyvūno iš nelegalaus veisėjo“ ir ragina žmones atsakingai rinktis augintinius.

„Artėjant žiemos švenčių sezonui, ne vienas pradeda galvoti apie dovanas artimiesiems. Populiarumo neprarandanti dovana – naminis augintinis. Tačiau augintinis negali būti dovana, tai – įsipareigojimas visam gyvenimui, atsakomybė ir rūpestis“, – atsakingai elgtis ragina žemės ūkio ministro patarėjas Rosvaldas Gorbačiovas.

Anot R. Gorbačiovo, prieššventiniu laikotarpiu artimiesiems dovanų ieškantys asmenys ne tik turėtų labai gerai apsvarstyti, ar gyvūnas išties gali būti vertinamas kaip  dovana, bet ir pasidomėti būsimo augintinio poreikiais bei būti itin budrūs ir neremti nelegalaus verslo, nepirkti gyvūnų iš daugintojų. 

„Augintinis – tai atsakomybė, kasdienis įsipareigojimas juo rūpintis, patenkinti visus poreikius. Jei jau nusprendėte teikti tokią dovaną – galvokite ne apie kainą, o apie gyvūno gerovę, neremkite daugyklų. Pastaraisiais mėnesiais visuomenę sukrėtusi šunų daugyklų problema vis dar aktuali – ją galime taisyti visi kartu, pirmiausia – atsisakydami pirkti neva veislinius augintinius be dokumentų. Kartu su Lietuvos policija kviečiame visus elgtis atsakingai ir įsigyti veislinius gyvūnus iš legalių veislynų arba tiesiog už simbolinį mokestį priglaudžiant pamestinukus, kurių, deja, mūsų gyvūnų prieglaudose vis dar yra per daug“, – teigia patarėjas.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus patarėjo Giedriaus Blekaičio teigimu, galutinis sprendimas dėl augintinio įsigijimo ar dovanojimo turėtų būti priimamas tik atsakingai įsivertinus visus už ir prieš.

„Jeigu jau nusprendėte įsigyti, dovanoti augintinį, įsitikinkite ar gyvūno savininkas, veisėjas, globėjas, prekiautojas yra registruotas/patvirtintas Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje. Be to, gyvūnas augintinis turi būti paženklintas poodine mikroschema ir registruotas Gyvūnų augintinių registre. Jeigu gyvūnas augintinis vyresnis kaip 12 savaičių amžiaus –  jis turi būti vakcinuotas nuo pasiutligės“, – pataria G. Blekaitis.

Jis taip pat primena, kad naujasis savininkas įsigytą gyvūną augintinį turi perregistruoti savo vardu Gyvūnų augintinų registre.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us