Raseinių naujienų portalas

Politika

2020–2024 metų kadencijos Seimas pradėjo darbą

Penktadienį susirinkęs į pirmąjį posėdį 2020–2024 metų kadencijos Seimas pradėjo darbą.

„Naujai išrinkto Seimo darbą pradedame ypatingu laikotarpiu, dėl sparčiai plintančios pandemijos tūkstančiai piliečių negali gyventi sau įprasto gyvenimo, privalo susitaikyti su nauja kasdienybe. Tai kelia ypatingus reikalavimus ir užduotis naujojo Seimo darbui“, – į kolegas kreipėsi pirmąjį posėdį pradėjęs parlamentaras Antanas Vinkus.

Pagal Seimo statutą, vyriausias amžiumi Seimo narys, 77-erių Antanas Vinkus, pirmininkaus, kol bus išrinktas Seimo pirmininkas.

„Lietuvos žmonės laukia ne tik greitų ir išmintingų sprendimų, bet ir padorumo bei pagarbos vieni kitiems. Žmonėms reikia paprasto, nuoširdaus ir betarpiško dėmesio. Seimas gali ir privalo įrodyti, kad jis savo veiklos pavyzdžiu gali padėti kiekvienam Lietuvos piliečiui būti stipresniu, laimingesniu, galinčiu sėkmingai kurti ir dirbti savo tėvynei“, – kalbėjo A. Vinkus.

Naująjį Seimą pasveikino prezidentas Gitanas Nausėda, invokaciją atliko Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, prasidės Seimo narių prisaikdinimo ceremonija.

Tik prisiekęs būti ištikimas Lietuvos Respublikai parlamentaras įgyja įgaliojimus dirbti. Seimo narių priesaikas priims Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.

Pirmasis Seimo posėdis prasidėjo vidurdienį iškilminga dalimi istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje.

Pirminiais duomenimis, penktadienį prisiekti dėl COVID-19 negalės izoliacijoje esantys ar sergantys politikai: socialdemokratas Eugenijus Sabutis, „socialdarbietis“ Andrius Palionis, su „valstiečiais“ išrinkta Rimantė Šalaševičiūtė, su konservatoriais – Justas Džiugelis ir su Laisvės partija – Evelina Dobrovolska.

Prisiekę 2020–2024 metų kadencijos Seimo nariai darbą tęs įprastoje plenarinių posėdžių salėje. Bus renkamas Seimo pirmininkas, jo pavaduotojai, numatoma patvirtinti valdybos ir Seniūnų sueigos sudėtis.

Pagal centro dešinės koalicijos susitarimą, į parlamento vadovės pareigas bus siūloma Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkas renkamas per slaptą balsavimą paprasta balsų dauguma.

Į tryliktąjį Seimą perrinktas 81 buvęs parlamentaras ir išrinkta 60 – naujų. Seimą sudarys 38 moterys ir 103 vyrai. Vidutinis jų amžius – 49 metai, 99 proc. būsimųjų parlamentarų yra įgiję aukštąjį išsilavinimą, daugiausia – teisės ir politikos mokslus.

Naujajame parlamente iš viso dirbs dešimties partijų atstovai, daugiausia – 50 – narių turės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija.

Naujajam parlamentui pradėjus darbą savo įgaliojimus prezidentui grąžins premjero S. Skvernelio Vyriausybė. Jai turėtų būti pavesta laikinai eiti pareigas, kol bus suformuota nauja centro dešinės Vyriausybė, vadovaujama Ingridos Šimonytės.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us