Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Grybauti ir žvejoti vykusiam COVID-19 pacientui skirtas pusės metų laisvės apribojimas

Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmai saviizoliacijos reikalavimų nesilaikiusį 50-metį COVID-19 pacientą nubaudė pusės metų laisvės apribojimo bausme.

Kaip antradienį pranešė teismas, vyrui bausmė skirta už tai, kad, sirgdamas koronavirusine infekcija, jis lankėsi viešose vietose ir tokiu būdu sistemiškai sukėlė pavojų kitiems asmenims. Kaltinamajam V. U. skirta vienu trečdaliu sumažinta galutinė bausmė – laisvės apribojimas šešiems mėnesiams.

Teismas V. U. įpareigojo per visą bausmės vykdymo laikotarpį registruotis Užimtumo tarnyboje ir be bausmę vykdančios institucijos leidimo neišvykti iš nuolatinės gyvenamosios vietos miesto, rajono ribų.

„Žinodamas apie ligos pavojingumą ir būtinybę nekontaktuoti su kitais asmenimis, taip pat perspėtas motinos, su kuria buvo izoliacijoje namuose, laikytis saviizoliacijos taisyklių, sąmoningai šį reikalavimą pažeidė“, – pranešime cituojama baudžiamąjį įsakymą priėmusi Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėja Vaiva Bėčienė.

Teismas nustatė, kad Raseinių rajono gyventojui V. U. rugsėjo 26 dieną buvo nustatyta COVID- 19 liga. Šeimos gydytojas vyrą supažindino su sveikatos apsaugos ministro įsakymu, paaiškino dėl saviizoliacijos.

Nepaisant to, spalio 4 dieną V. U. išvyko iš gyvenamosios vietos ir nesilaikė saviizoliacijos bendraudamas su draugu. Spalio 5 ir 9 dienomis jis vėl išvyko iš namų ir lankėsi viešose vietose.

Kaltinamasis V. U. savo kaltę pripažino visiškai. Jis paaiškino, kad blogai jautėsi apie keturias dienas. Paskui pagalvojo, kad jei išeis grybauti į netoli nuo namų esantį mišką, pažvejoti, netoli nuo namų esančioje Dubysos upėje, nieko nenutiks.

Vyras nurodė, kad abiem atvejais jis nesutiko žmonių, tad galvojo, kad nesielgia labai blogai. Taip pat jis buvo skolingas pažįstamam pinigų, tad nuėjo ir skolą grąžino.

Kaltinamasis sutiko, kad byla būtų baigiama teismo baudžiamuoju įsakymu, taip pat sutiko su prokuroro siūloma bausmės rūšimi ir jos dydžiu. Jis per 14 dienų turi teisę paduoti Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmams prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us