Raseinių naujienų portalas

SportasSveikata

Vyriausybė patikslino karantino sąlygas dėl sporto ir laisvalaikio įstaigų

Kadenciją baigianti Vyriausybė trečiadienį patikslino karantino sąlygas aiškiau apibrėždama ribojimus sporto klubams, baseino ir pirčių paslaugoms.

„Situacija stabilizuojasi, bet išlieka sudėtinga, kol kas nesiūlome nieko švelninti. Siūlome vieną patikslinimą – aiškiau apibrėžti laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugas, kurioms yra taikomi apribojimai karantino metu, kadangi kilo neaiškumų dėl tam tikrų paslaugų priskyrimo laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugoms (…) Buvo tikrai tokių situacijų, kada matėme, kad nustatytomis tvarkomis yra piktnaudžiaujama“, – posėdyje teigė laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Nutarimo dėl karantino pataisose įtraukta nuostata, jog draudžiama teikti laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių, diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas. 

Draudimo išimtis bus taikoma viešosioms pirtims, kurios skirtos asmenų higienos poreikiams tenkinti.

SAM pažymi, kad nauji ribojimai neįvedami, o sprendimu siūloma aiškiau apibrėžti laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugas, kurioms yra taikomi apribojimai karantino metu, „kadangi kyla neaiškumų dėl tam tikrų paslaugų priskyrimo laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugoms“.

Taip pat pažymima, kad draudimai veikti bei nuomoti patalpas minėtoms įstaigoms taikomi tiek kai tai yra juridiniai, tiek fiziniai asmenys.

Premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad tikslinimų reikėjo dėl to, jog buvo naudojamasi taisyklių galimomis spragomis.

„Nesinorėtų, kad mes padarytumėme kokiame nors baseine ar sveikatingumo komplekse „sveikatinimo“ paslaugas, pasodintumėme gydytoją, kuris formaliai apžiūrėjęs leistų eiti į pirtis, baseiną ir tas pramogų centras toliau kaip buvo vandens pramogų centras, taip ir veiktų“, – sakė jis. 

S. Skvernelis: nutraukti karantiną galės nauja Vyriausybė

S. Skvernelis teigė, kad tolesni laikinosios Vyriausybės sprendimai dėl karantino pratęsimo priklausys nuo koronaviruso plitimo rodiklių, ligoninių apkrovimo, tačiau patvirtino, kad karantinas tęsis bent iki jo vadovaujamo Ministrų kabineto darbo pabaigos.

„Matome, kad nepaisant tam tikros stabilizacijos, įtampa yra milžiniška sveikatos apsaugos sistemoje. Dėl to kalbėti, kad karantinas gali būti nutrauktas, būtų sudėtinga. O kiek jis tęsis – tik galiu garantuoti, kad greičiausiai bus taip, kad jis tęsis iki tos dienos, kol ši laikinoji Vyriausybė dirbs. Prisiekus naujai Vyriausybei, pradėjus eiti pareigas, ji priiminės sprendimus, ar tęsti karantiną, ar ne“, – sakė jis.

Antrasis karantinas Lietuvoje įvestas lapkričio 7-ąją ir planuotas iki lapkričio 29-osios, tačiau A. Veryga teigė, jog jį bus siūloma pratęsti. Per karantiną viešose vietose privaloma dėvėti veido kaukes, draudžiama kavinių, barų ir pasilinksminimo vietų veikla, beveik visi renginiai, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas be žiūrovų, galioja kiti ribojimai.

A. Veryga minėjo, kad karantiną bus siūloma tęsti, sprendimus dėl to Vyriausybė turėtų priimti kitą savaitę. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us