Raseinių naujienų portalas

Sveikata

A. Veryga: skaičiai nebedvigubėja, todėl manau, kad karantinas veikia

Naujų koronaviruso atvejų skaičiai nebedvigubėja, o tai rodo, kad karantinas veikia, sako kadenciją baigiantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Pasakyti veikia ar neveikia karantinas – aš manau, kad jis veikia. Nenorėkime, kad per savaitę ar dvi viskas grįžtų į normalias vėžes, todėl, kad daug žmonių yra užsikrėtę, dalis nežino, kad yra užsikrėtę ir platina ligą“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė A. Veryga.

„Tie skaičiai, kuriuos mes matome dabar, vis tik yra labai panašūs į praėjusios savaitės skaičius, jie nebedvigubėja, kaip būdavo anksčiau įprasta kas savaitę matyti skaičių dvigubėjimą. Tai reiškia, kad karantinas veikia, duoda savo efektą. Ar jis bus pakankamas ar nebus pakankamas, matyt, kad dar šiek tiek reikės luktelėti“, – kalbėjo ministras.

Pasak jo, vertinti, kad karantinas pakankamas, bus galima tuomet, jeigu skaičiai ims kristi, tačiau jeigu jie liks tokie pat aukšti, o krūvis gydymo įstaigoms nemažės, karantino priemones reikės griežtinti.

„Bet koks bus tas sugriežtinimas, šiandien dar negalėčiau pasakyti“, – sakė A. Veryga.

Santaros klinikų Infekcinių ligų korpuso vadovė prof. Ligita Jančorienė sakė, jog gydymo įstaigos, kuriose šiuo metu dėl didžiulio COVID-19 pacientų skaičiaus situacija išlieka įtempta, vis dar gydo prieš karantiną užsikrėtusius ligonius.

„Mes jau puikiai žinome, kad nuo to, kai prasideda karantino reikalavimų įsigaliojimas, tai rezultatus galima pajusti maždaug po dviejų-trijų savaičių, kartais ir vėliau“, – sakė profesorė.

„Kaip tik tuo metu, iki karantino įsigaliojimo pradžios, buvo pati didžiausia rizika užsikrėsti ir tie žmonės, kurie užsikrėtė, jų teigiamas testas galėjo tapti teigiamas tik po penkių-septynių, kartais ir 10 dienų, kad jie pradėtų sirgti praeina irgi maždaug savaitė, kartais dvi savaitės, todėl mes kol kas dar dirbame su pasekmėmis, kurios prasidėję nuo laikotarpio iki karantino paskelbimo, tačiau dar vis tiek inertiškai ta banga sergančiųjų visgi yra didelė“, – teigė profesorė.

Pasak jos, dauguma atvykstančių žmonių nurodo, jog užsikrėtė nuo mokyklinio amžiaus vaikų ar sportavusių artimųjų.

„Ta grandinė tiesiog tęsiasi. Manau, kad prasidėjus karantino reikalavimams ne iš karto tie rezultatai gali būti pastebėti“, – sakė L. Jančorienė.

Ji sakė palaikanti idėją karantiną tęsti ir net ieškoti galimybių jį sugriežtinti.

Penktadienio duomenimis, Lietuvos ligoninėse nuo koronaviruso šiuo metu gydomas 1501 žmogus, 117 iš jų – reanimacijoje.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 42 tūkst. 757 asmenys, 31 tūkst. 759 – tebeserga, 10 tūkst. 498 – pasveiko.

Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 357 žmonės, dėl kitų priežasčių – 143 užsikrėtusieji.

Antrasis karantinas Lietuvoje įvestas lapkričio 7-ąją ir šiuo metu numatytas iki lapkričio 29-osios. A. Veryga yra sakęs, kad siūlys jį pratęsti dar bent trims savaitėms.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us